Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
06/09/2022 - 18:15

IV Salon Przemysłu Turystycznego: tylko wykształceni ludzie rozwiną turystykę w regionie

Branża turystyczna jest jedną z tych, które do swojego rozwoju, do zaspokajania ciągle rosnących potrzeb turystów musi być wspomagana i wspierana przez profesjonalną kadrę. Turystyka i ludzie, którzy pracują w tej branży i znają jej potrzeby są nierozerwalnie związani.

Kształcenie kadr zawodowych jest warunkiem rozwoju turystyki na Sądecczyźnie – regionie, który w dużej mierze oparty jest właśnie na turystyce.

Szkoły w naszym regionie stawiają bardzo duży nacisk na profesjonalne kształcenie młodych ludzi, których część swoje życie zawodowe zwiąże właśnie z branżą turystyczną.

Jedną z takich szkół na Sądecczyźnie jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. To dawny Zespół Szkół Rolniczych. Dzisiaj to szkoła, która nie odeszła bynajmniej od profilu szkoły rolniczej, ale także kształci młodzież, która z powodzeniem znajduje pracę również w branży turystycznej.

W niej między innymi znajdują zatrudnienie absolwenci Technikum Hodowli Koni z Jeździectwem. Ten profil szkoły z powodzeniem rozwija się w Nawojowej, jak prężnie rozwija się turystyka hippiczna.

„Kadry turystyki – dobre praktyki w kształceniu młodzieży” – to hasło jednego z paneli, w którym można będzie wziąć udział podczas IV Salonu Przemysłu Turystycznego w Piwnicznej-Zdroju.

Zapraszamy w sobotę (10 września) do jednego z namiotów stojących w strefie sportowo-turystycznej „Nakło” w Piwnicznej-Zdroju. Nie może cię tam zabraknąć.

To jedno z zagadnień tematycznych, które będą omawiane podczas IV Salonu Przemysłu Turystycznego.

Panel „Kadry turystyki – dobre praktyki w kształceniu młodzieży” urozmaici prezentacja. Panel rozpocznie się o godz. 12.40.

Jednym z jego głównych prelegentów będzie

  • Michał Bulzak, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej.

- Razem z trenerem jazdy konnej Jackiem Wodyńskim oraz uczniami chcemy pokazać jak bardzo popularna jest turystyka konna w powiecie nowosądeckim i Małopolsce, ale także na Podkarpaciu – mówi dyrektor Michał Bulzak. – Uczniowie naszej szkoły, kształcący się w Technikum Hodowli Koni z Jeździectwem odbywają praktyki w szkole i okolicznych stadninach, ale także właśnie na Podkarpaciu.

IV Salon Przemysłu Turystycznego będzie płaszczyzną do prezentacji tej szkoły, ale także prezentacji możliwości pracy po ukończeniu tego kierunku.

Niezwykle istotne jest to, że uczniowie, którzy wybierają Technikum Hodowli Koni z Jeździectwem w Nawojowej przez trzy lata kształcenia poznają turystykę konną.

- Tego przedmiotu uczy wspomniany już Jacek Wodyński – dodaje dyrektor Bulzak. – Uczniowie poznają szlaki konne w regionie i nie tylko, uczą się czytać mapy. Ten kierunek cieszy się ogromnym popytem.

[email protected]. Fot. SSDziękujemy za przesłanie błędu