Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
08/09/2022 - 14:05

IV Salon Przemysłu Turystycznego. Dokąd zmierza turystyka sportowo-rekreacyjna?

Pandemia i kolejne lockdowny odcisnęły, niestety piętno na szeroko rozumianej branży turystycznej, w tym również turystyce sportowo-rekreacyjnej. Temu zagadnieniu poświęcony będzie jeden z sobotnich paneli podczas IV Salonu Przemysłu Turystycznego w Piwnicznej-Zdroju.

„Akcja reaktywacja – turystyka sportowo-rekreacyjna po pandemii” to hasło panelu, który odbędzie się w sobotę (10 września) podczas IV Salonu Przemysłu Turystycznego.

Zapraszamy do udziału w panelu do strefy sportowo-rekreacyjnej „Nakło” w Piwnicznej-Zdroju o godz. 15.30.

Moderatorem panelu będzie Mariola Berdychowska, dyrektor organizacyjny Forum Ekonomicznego w Karpaczu. W panelu udział wezmą:

  • Natalia Ficek, prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „Murawa”
  • Mirosław Bieniecki, prezes Zarządu Fundacji Bieg Rzeźnika
  • Jerzy Kapłon, prezes Zarządu Głównego PTTK

- Pandemia, globalna sytuacja na świecie i rosnące ceny miały wpływ na turystykę sportowo-rekreacyjną – powiedziała Sądeczaninowi Natalia Ficek. - Jak mówi nasza rozmówczyni jest to, niestety zauważalne. Na organizowane przez fundację, na czele której stoję, zawody w górach – przed pandemią przyjeżdżali zawodnicy z całej Polski. Teraz okazuje się, że wyjazd na takie czy inne zawody jest znacznie droższy niż przed rokiem czy dwa lata temu.

Teraz zauważalna jest tendencja, że biegacze wybierają sobie miejsca, gdzie będą startowali. Z jakiego powodu? Głównie ze względów finansowych.

Koszty różnego rodzaju imprez sportowych kalkulują także ich organizatorzy. I, niestety mogą być wyższe, niż w poprzednich latach.

Zapytaliśmy naszą rozmówczynię, jaka jest ta turystyka sportowo-rekreacyjna po pandemii i w jakim kierunku będzie ona ewoluowała w przyszłości?

- Trudno powiedzieć, bo sytuacja w tej materii może być dynamiczna – dodaje nasza rozmówczyni. - Myślę jednak, że może nastąpić ograniczenie wyjazdów sportowo-rekreacyjnych za granicę. Sądzę, że dużo osób będzie się decydowało na wyjazdy na terenie Polski. Czy wszystkich będzie na to stać?

[email protected], fot. Tomasz Szwajkowski.Dziękujemy za przesłanie błędu