Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
27/01/2020 - 22:40

Poseł Arkadiusz Mularczyk: SKT "Sądeczanin" wiele robi dla rozwoju Sądecczyzny

Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" i skupiona wokół Towarzystwa społeczność nie tylko troszczą się i dbają o tradycję, o to co było, ale wyznaczają kierunki, w jakim Sądecczyzna ma się rozwijać w przyszłości. Tak podsumował kolejny rok działalności SKT poseł Arkadiusz Mularczyk.

Zobacz też: Zygmunt Berdychowski o ambitnych planach SKT "Sądeczanin" na 2020 rok

Poseł Arkadiusz Mularczyk był jednym z wielu samorządowców z naszego regionu goszczącym na zorganizowanym przez SKT "Sądeczanin" i Fundację Sądecką spotkaniu noworocznym w Marcinkowicach. Dla SKT "Sądeczanin" był to czas podsumowań działalności z zeszłego roku. I jak podkreślił w swoim przemówieniu poseł, był to rok wyjątkowo udany, nie tylko dla Towarzystwa, ale dla całej Sądecczyzny.

Zobacz też: Na takich właśnie spotkaniach zmienia się rzeczywistość na Sądecczyźnie

W maju rząd podjął decyzję o realizacji postulatu SKT "Sądeczanin" z prezesem Zygmuntem Berdychowskim na czele o przywróceniu jednostki wojskowej na Sądecczyźnie. Już niebawem w Wojnarowej w gminie Korzenna stacjonować zacznie tysiąc żołnierzy. Rozpędu nabiera budowa nowego połączenia kolejowego Podłęże – Piekiełko a rząd zadecydował o utworzeniu specjalnej komisji sejmowej – zasiada w niej również poseł Arkadiusz Mularczyk, która ma z kolei nadzorować postęp prac na budową Sądeczanki, czyli szybkiego połączenia między Nowym Sączem a Brzeskiem w oparciu o przebudowę DK 75. To właśnie SKT "Sądeczanin" i Zygmunt Berdychowski zjednoczyli kilka lat temu siły samorządowców na wszystkich szczeblach w lobbingu na rzecz tej inwestycji.

Szczegóły w materiale filmowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu