Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
13/05/2022 - 12:15

Zgodne małżeństwa są antyromantyczne? Podyskutuj z pisarką Aleksandrą Tyl

Już w najbliższą sobotę w trakcie 4. Sądeckich Targów Książki zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Aleksandrą Tyl, autorką bijącej ostatnio rekordy popularności pierwszej polskiej Komedii ANTYromantycznej pt. „Zgodne Małżeństwo”.

Gdy sięgamy po „babskie” książki mamy zazwyczaj do czynienia z utartym schematem – ktoś się poznaje, zakochuje, coś się komplikuje, ale zazwyczaj dobrze kończy. Gdy łapiemy za książki, w których z założenia mamy do czynienia z bardziej skomplikowanym dramatem czy rozpadem małżeństwa, ich czytanie kończy się zazwyczaj szlochaniem w chusteczkę. Niby jest katharsis, ale przyjemności z tego żadnej.

Zobacz też: Od soboty 4. Sądeckie Targi Książki. Zapraszamy do WSB-NLU w Nowym Sączu

A co jeśli ktoś ten schemat przełamie? O rzeczach, które kłują i bolą, których nie chcemy – mimo że też je czujemy, widzimy – wyciągać na światło dzienne, rzeczach poważnych i trudnych, ktoś napisze bez napuszenia, z przymrużeniem oka pozwalając nam od bohaterów się zdystansować, ale jednocześnie dostrzec, ile w nich nas samych? Wtedy powstanie Komedia ANTYromantyczna. Ta sztuka udała się – i zgodni są w tym wszyscy recenzenci, których opinie czytaliśmy – Aleksandrze Tyl. To właśnie spod jej pióra wyszła książka „Zgodne małżeństwo".

- Aleksandra Tyl to autorka bestsellerowych powieści obyczajowych dla dorosłych i przygodowych dla dzieci. Jej książki charakteryzują się wartką akcją oraz dobrą dawką humoru i wzruszeń. Inspiracje czerpie z życia. Z wykształcenia jest psychologiem i choć nie pracuje w zawodzie, to chętnie korzysta z wiedzy, tworząc wyrazistych bohaterów. Mieszka z rodziną w Warszawie. Aleksandra Tyl to miłośniczka czekolady, mistrzyni prokrastynacji. Pisze głównie nocami – opowiada o pisarce Agnieszka Brzezińska z Wydawnictwa Literatura Inspiruje.

- To powieść ANTYromantyczna, w której małżonkowie odkrywają w sobie nieznane dotąd instynkty. Uprzejmie prosimy nie brać przykładu z bohaterów. Po dwudziestu latach małżeństwa Joanna i Jacek rozumieją się niemal bez słów. Bo i wielu słów nie potrzeba, gdy brakuje tematów do rozmów. Trochę brakuje też emocji w związku, ale kto by się tym przejmował, skoro pozornie wszystko gra – czytamy w opisie książki.

- Nadchodzi jednak moment, kiedy rutyna zaczyna doskwierać. Najpierw Jackowi, który zbliżając się do pięćdziesiątki, czuje na karku nieprzyjemny podmuch mijającego czasu. Czuje go tak mocno, że rozbudza się w nim głęboka chęć do zmiany. Bo czy nie byłoby przyjemnie rozpocząć nowe, lepsze życie? Nowe miejsce, nowa kobieta, nowe plany... Jacek, nakręcony marzeniami zaczyna działać. Na horyzoncie pojawia się potencjalna kochanka oraz plan jak zdobyć szybkie pieniądze, umożliwiające realizację upragnionego celu. Wprawiona w ruch machina zdaje się nie do powstrzymania. Do czasu, gdy Joanna zaczyna coś podejrzewać... – brzmi dalsza część opisu.

Coś Wam to przypomina? Gdzieś już się z taką historią mieliście do czynienia? Spotkajcie się z autorką książki i opowiedzcie jej o tym sami. Taką możliwość będziecie mieli już jutro, czyli 14 maja podczas spotkania autorskiego, które zorganizowaliśmy dla Was w ramach 4. Sądeckich Targów Książki w godzinach od 17 do 18..

Zobacz też: 4. Sądeckie Targi Książki i spotkania autorskie [PROGRAM]

Część z Czytelników na pewno zna jej poprzednie publikacje np.: Wschody i zachody słońca, Szalona wiosna, Anielska zima, Karmelowa jesień, Magiczne lato, Szczęście pachnie bzem, Aleja Bzów. Każda z nich też zyskała sobie spore rzesze fanów, dlatego tym bardziej jesteśmy przekonani, że będzie o czym jutro rozmawiać z ich autorką.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Część z Was może znać Aleksandrę Tyl z zupełnie innej strony, a mianowicie jako autorkę książek dla dzieci z serii „Leo! Znowu Ty?”. I w tym wypadku mamy niespodziankę – Aleksandra Tyl spotka się z dziećmi i młodzieżą w niedzielę, 15 maja w strefie dziecka gdzie będzie można z nią podyskutować i znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy pisanie to trudne zadanie?". Serdecznie zapraszamy w godzinach od 12 do 13 do siedziby WSB przy ulicy Zielonej 27.

Wszystkie szczegóły na temat jak dojechać na 4. Sądeckie Targi Książki znajdziecie w publikacji 4. Sądeckie Targi Książki: jak tu dojechać? Gdzie zaparkować?([email protected] Fot.: Facebook profil Aleksandry Tyl)Dziękujemy za przesłanie błędu