Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
05/12/2019 - 13:05

Bank, który oferuje pomoc ze Słońca też wspiera akcję SERCE-SERCU

Łącki Bank Spółdzielczy działa już od 120 lat i od początku przyświecała mu idea niesienia wzajemnej pomocy. Dlatego już po raz kolejny ŁBS wspiera akcję charytatywną SERCE-SERCU organizowaną przez Fundację Sądecką.

Dlaczego Łącki Bank Spółdzielczy zdecydował się na uczestniczenie w akcji Serce-Sercu? – Nasz bank został założony w 1900 roku, w styczniu będziemy obchodzić okrągłą rocznicę. Na samym wstępie Statutu który był podstawą powstania naszej firmy wpisano, że jej celem jest „materialne i moralne podniesienie członków spółki”. Choć minęło 120 lat i świat zmienił się nie do poznania, nadal przyświeca nam idea pomocy i wsparcia naszej lokalnej społeczności – wyjaśnia członek zarządu Piotr Podobiński.

Zobacz też: "Jesteśmy. Po prostu. Tak trzeba" - firma Vitberg wspiera akcję SERCE-SERCU

Łącki Bank Spółdzielczy cały czas poszerza swoją ofertę. Przy czym produkty banku potrafią czasem zaskoczyć. - Mamy coś wyjątkowego, co wpisuje się w misję pomocy i rozwoju naszego regionu. Jest takie powiedzenie „Daj komuś rybę, a nakarmisz do na jeden dzień. Daj mu wędkę, a nakarmisz go na całe życie”. Taką wędką jest nasza akcja informacyjna dotycząca fotowoltaiki z której sami korzystamy, bo jest doskonałym sposobem na produkowanie własnej energii elektrycznej ze słońca – obrazuje Podobiński.

Zobacz też: Browar Pilsweizer wspiera akcję SERCE – SERCU już po raz drugi

Aktualnie można uzyskać dotację do 5000 zł z programu rządowego „Mój Prąd” oraz uzyskać ulgę podatkową na koszty instalacji. Jeśli ktoś nie ma środków na sfinansowanie pozostałej kwoty kosztów bank oferuje specjalny kredyt na ten cel. - Nawet jeśli kredyt nie jest potrzeby, każda instalacja jest sukcesem, bo dla gospodarstwa domowego daje niezależność energetyczną i niższe koszty energii a dla środowiska naturalnego redukcję w emisji CO2. Dla osób które dopiero budują dom lub przeprowadzają termomodernizację, fotowoltaika może być ponadto źródłem energii do ogrzewania domu bez kotła opałowego np. z wykorzystaniem pompy ciepła lub mat grzewczych. A takie rozwiązanie to kolejny sposób na zmniejszenie problemu smogu tak dotkliwego szczególnie w naszym regionie – podkreśla przedstawiciel Banku.

Więcej informacji na temat fotowoltaiki na stronie Banku www.bslacko.pl/fotowoltaika.

ES [email protected] Fot.: ŁBS i archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)