Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
29/01/2021 - 13:10

Sądeczanin Roku 2020. Termin zgłaszania kandydatów został przedłużony

Jaki jest plebiscyt na Sądeczanina Roku? Absolutnie nieprzewidywalny i nadzwyczajny. Tu o zwycięstwo może walczyć każdy. Tak będzie i w tym roku. Nawet pandemia koronawirusa nie zdołała przeszkodzić organizacji tego jedynego i wyjątkowego przedsięwzięcia. Zainteresowanie konkursem jest tak duże, że termin zgłaszania kandydatów został przedłużony.

- Pierwotnie termin zgłaszania kandydatów upływał dzisiaj 29 stycznia, ale ze względu na duże zainteresowanie plebiscytem zdecydowaliśmy się tę możliwość przedłużyć do 5 lutego do godziny dwunastej - mówi Przemysław Bawołek, dyrektor Fundacji Sądeckiej, która jest współorganizatorem dorocznego przedsięwzięcia.

Prośby o przedłużenie terminu płynęła z wielu miejscowości całej Sądecczyzny, pełnej wspaniałych ludzi rzucających się w wir pracy społecznej, nie bacząc na ogrom czasu, jaki temu poświęcają.

- Plebiscyt jest okazją do tego, żeby ich wysiłek i zaangażowanie uhonorować – podkreśla Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin i przewodniczący konkursowej kapituły.

Pandemia koronawirusa obróciła wniwecz wiele imprez, ale największy plebiscyt w regionie, Sądeczanin Roku się odbędzie. Nie może być inaczej. Przecież to już ponad dwudziestoletnia tradycja. Nic zatem nie stanie na drodze organizacji tego szlachetnego współzawodnictwa, choć w tym roku będzie na pewno inaczej. Dotyczy między innymi finału konkursu.  

- Jeżeli jednak obostrzenia zostaną w jakimś stopniu zmniejszone, to oczywiście przygotowani jesteśmy na organizację ceremonii wręczenia dyplomów wszystkim nominowanymi, z realizacją transmisji na żywo – mówi Przemysław Bawołek.

Jak zgłosić kandydata?

Zgodnie z regulaminem o tytuł  mogą ubiegać się osoby wywodzące się z Sądecczyzny lub działające na terenie powiatu nowosądeckiego oraz Nowego Sącza. Zgłoszenia mogą dokonać osoby fizyczne, organizacje społeczne, samorządy, parafie, stowarzyszenia regionalne i instytucje państwowe.

Zgłoszenia na specjalnym formularzu należy dostarczyć do biura Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu. Powinny zawierać krótką informację o kandydacie, wraz z uzasadnieniem oraz dane instytucji lub osoby zgłaszającej. Formularz będzie można też znaleźć w miesięczniku "Sądeczanin". W plebiscycie mogą brać udział osoby zgłaszane w latach poprzednich, które nie otrzymały tytułu, pomimo że były nominowane do nagrody. O tym, kto spośród zgłoszonych kandydatów będzie się ubiegać o głosy, zdecyduje Kapituła Plebiscytu.

Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się Barbara Szarota, ks. Prałat Stanisław Lisowski, ks. Mieczysław Czekaj, Wiesław Czop, Ryszard Florek, ks. Janusz Szczypka, gen. Zygmunt Staniszewski, Krzysztof Mączka,  Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Barbara Cetnarowska, Lucyna Zygmunt, Marta Mordarska, ks. Stanisław Kukla, Benedykt Poręba, Jan Radzik, ks. Józef Babicz, Wojciech Mróz, Maria Kogut. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)

Do pobrania:

Regulamin Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020"
Kwestionariusz zgłoszeniowy kandydata do tytułu "Sądeczanin Roku 2020"Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020