Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
01/12/2022 - 08:35

Było super, a będzie MEGA! Biegnij z Mikołajami Festiwalu Biegowego dla niepełnosprawnych z Piwnicznej-Zdroju!

Wszystkie dotychczasowe siedem edycji charytatywnego Biegu Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju były fantastyczne. I już wiemy, jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja pod banderą Festiwalu Biegowego tradycyjnie będzie jeszcze bardziej niesamowita. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapisz się już dziś. Widzimy się w niedzielę, 4 grudnia!

Cel? Środki z zebranych opłat wpisowych przekazane trafią do piwniczańskiego Stowarzyszenia na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom" z Piwnicznej-Zdroju a to wykorzysta je do dopięcia prac wyposażeniowych w ośrodku dla swoich podopiecznych w Kosarzyskach. To pierwszy taki ośrodek na Sądecczyźnie!

Trasa? Bieg na 10 przez najpiękniejsze tereny pogranicza polsko – słowackiego. Zamiast – jak to było przy obostrzeniach covidowych – w stronę Kosarzysk, biegniemy na Słowację. Nordic walking – 8 równie cudownych kilometrów.

Do tego wyśmienite, międzynarodowe towarzystwo, bo bieg przyciąga tłumnie naszych sąsiadów zza południowej granicy, ale i przedstawicieli innych państw Europy, dla których i Festiwal Biegowy, i Bieg Mikołajów są markami samymi w sobie.

Zobacz też: Festiwal Biegowy charytatywnie. Zapisz się na Bieg Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju!

Do tego cudowna kulinarna oprawa, kiermasz fantastycznych prac – w tym upominków, kartek i ozdób świątecznych, podopiecznych Stowarzyszenia „Nasz Dom”, podrywające nogi i inne kończyny rytmy kapeli góralskiej.

Podsumowując – mix doskonały – rywalizacja, zabawa i pomoc dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują. Satysfakcja sportowa i – nie bójmy się tego słowa – ludzka!

- Do Piwnicznej-Zdrój w najbliższą niedzielę wybieram się chyba już trzeci albo czwarty raz. Organizatorzy zapewne jak zawsze staną na wysokości zadania i przygotują bardzo atrakcyjną trasę w Dolinie Popradu na której będzie można rywalizować i pokonywać swoje słabości dla siebie, i co chyba ważniejsze, dla innych - zachęca Maciej Majda Ambasador Festiwalu Biegowego/ MKL Brygada Beskidów. - Klimat takich imprez biegowych tworzą ludzie, więc niech nas będzie jak najwięcej, bo cel jest szczytny a w tych ciężkich czasach pomaganie sobie nawzajem jest czymś bezcennym!

Impreza odbędzie się 4 grudnia a na start i metę wyznaczona jest Hala Widowiskowo-Sportowa w Piwnicznej-Zdroju.

Zapisy już trwają. Rejestracja TUTAJ Patronat medialny nad imprezą ma zaszczyt i przyjemność sprawować portal Sądeczanin. ([email protected] Fot.: archiwum Biegu Mikołajów)

Było super, a będzie niesamowicie! Biegnij z Mikołajami Festiwalu Biegowego dla niepełnosprawnych z Piwnicznej-Zdroju
Wszystkie dotychczasowe siedem edycji charytatywnego Biegu Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju były fantastyczne. I już wiemy, jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja pod banderą Festiwalu Biegowego tradycyjnie będzie jeszcze bardziej niesamowita. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapisz się już dziś. Widzimy się 4 grudnia!
Dziękujemy za przesłanie błędu