Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 grudnia. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
02/11/2016 - 13:10

Zmarła Barbara Godfreyow, pedagog, harcerka

W minioną sobotę 29 października zmarła Barbara Godfreyow, pedagog, harcerz, radna Nowego Sącza w pierwszej kadencji po odrodzeniu się samorządu Do 88. urodzin zabrakło jej jednego dnia.

Urodziła się 30 października 1928 r. w Mołodecznie na Wileńszczyźnie. Na Sądecczyznę trafiła w 1939 r.

Była absolwentką Akademii Rolniczej w Olsztynie i Instytutu Melioracji Użytków Zielonych  w Krakowie, doktorem nauk rolniczych, autorką kilkudziesięciu prac popularnonaukowych z zakresu rolnictwa. Pracowała m.in. w Rejonie Przemysłu Leśnego w Starym Sączu, w nawojowskim ODR i w Centrali Nasiennej w Nowym Sączu.Organizatorka wystaw, konferencji, szkoleń  i olimpiad rolniczych

Harcerka od  młodości, od 1991 r. harcmistrz, przewodnicząca Kręgu Starszo-Harcerskiego ZHR, autorka słuchowisk radiowych i montażów słowno-muzycznych o tematyce harcerskiej.
Społecznik, członek i kronikarz zespołu regionalnego "Lachy", radna Nowego Sącza I kadencji po odrodzeniu się samorządu (1900-1994).

- Bardzo rzetelna, pracowita i zorganizowana. Serdeczna, dusza  człowiek, przyjaciel młodzieży - wspomina zmarłą Anna Totoń.

Pogrzeb odbędzie się  środę 3 listopada. Początek uroczystości pogrzebowej o godz. 10.30  w kaplicy przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.
(s), źródło: "Encyklopedia Sądecka" J. i A. Leśniaków

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu