Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
23/08/2016 - 20:55

Zieleń kontra parkingi. Czego trzeba sądeczanom na Lwowskiej?

W czasie, gdy miasto zrekultywowało zieleniec przy Lwowskiej, okoliczni mieszkańcy czekają na wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Rozstrzygnąć się ma los ich projektu o wygospodarowanie parkingu kosztem zieleńca koło Trzech Koron.

Osiedla Barskie i Kochanowskiego w kwestii deficytu miejsc parkingowych niczym nie różnią się od pozostałych w Nowym Sączu. Tyle, że ruch tu o wiele większy, bo i firm usługowych i sklepów w okolicy jest wyjątkowo dużo.

I choć Miejski Zarząd Dróg zdeklarował budowę dwóch nowych, pojemnych parkingów, mieszkańcy złożyli w ramach Budżetu Obywatelskiego wniosek o budowę kolejnego na 50 miejsc.

Zobacz też: 100 nowych miejsc parkingowych w okolicy Trzech Koron. Komu miasto zrobi dobrze? [FILM]

Jednocześnie Urząd Miasta zrekultywował - to określenie użyte w komunikacie biura prasowego - zieleniec wzdłuż Lwowskiej.

- Mamy nadzieję, że tym razem nowe nasadzenia krzewów powstrzymają przed niewłaściwym parkowaniem pojazdów i tym samym niszczeniem zieleni. Liczę na to, że teraz wspólnie zadbamy o to miejsce – mówi dyrektor Wydział Gospodarki Komunalnej Dorota Goławska.    

Piersi malkontenci już się odzywają, że w pierwszej kolejności trzeba było wyremontować płytę parkingu przy Kosynierów.

Zobacz też: Wydzielili płatną strefę parkowania, nie wyznaczyli koperty

- Ludzie przestaliby się tu bać stawiać auta i byłby sens naprawiania rozjechanego zieleńca - brzmiał telefoniczny sygnał od Czytelnika.

Z kolei Urząd Miasta komunikat o odnowienie zieleńca kończy apelem:

Powtórzmy: jeśli chcemy mieć piękne miasto, nie niszczmy go lekkomyślnie. Odnowa zniszczonej zieleni nie tylko jest czasochłonna i kosztowna. Miasto z rozjeżdżonymi zieleńcami odstrasza turystów, a mieszkańcy czują się w nim źle…

Zapraszamy Czytelników do dyskusji: jak pogodzić rosnące potrzeby jeśli chodzi o miejsca parkingowe z koniecznością - przy jakości naszego powietrza bezwzględną - zachowania jak największej ilości zieleni?

ES [email protected] Fot.: UM w NS

Zieleniec przy Lwowskiej: przed i po


Dziękujemy za przesłanie błędu