Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
10/08/2016 - 09:20

Zbyszyce: 200 lat dla Waleriana Wachela

Jubileusz 100-lecia urodzin obchodził mieszkaniec Zbyszyc (gm. Gródek nad Dunajcem) pan Walerian Wachel.

Tak wyjątkowy jubileusz nie zdarza się często w małej gminie Gródek nad Dunajcem. Z okazji 100-lecia urodzin pana Waleriana odwiedzili wójt Józef Tobiasz wraz z kierownikiem OPS - Krystyną Pajor, zastępcą kierownika USC - Małgorzatą Basta oraz delegacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu. 

- Dar, którego Pan doświadcza jest skarbnicą i drogocennym dziedzictwem dla naszych pokoleń a szczególną wartość stanowi dla Pana najbliższych osób.  Ten, niecodzienny jubileusz to dla mnie moment, w którym chcę Panu podziękować za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat, a przede wszystkim złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, spokoju, z uśmiechem i pogodą ducha w klimacie wdzięczności, szacunku i życzliwości otoczenia na dalsze długie lata życia – powiedział Józef Tobiasz.

Zobacz też: Sądecczyzna sprzyja długowieczności? 

Urodzinowe spotkanie było okazją do przywołania wspomnień z lat dzieciństwa i młodości pana Waleriana, który doświadczył tragedii II Wojny Światowej. W dniu jubileuszu w gronie najbliższych, rodziny, przedstawicieli samorządu i troskliwych opiekunów popłynęło w jego kierunku tradycyjne „200 lat”. 
 

(KB) [email protected]

Fot. Urząd Gminy Gródek nad Dunajcem

100 lat waleriana wachela
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"