Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
12/10/2016 - 14:30

Za to, że chronią i służą o każdej porze dnia i nocy. „Strzelcy” dostali Tarczę Herbową

Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz przy jednomyślności rady wyróżniona została Tarczą Herbową Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza. Decyzja zapadła podczas wtorkowej (11. 10.) sesji. W tym roku sądeccy obchodzą swoje 25-lecie.

Wiceprezydent Wojciech Piech przedstawiając uzasadnienie uchwały przypomniał, że „Strzelec” nigdy nie zawiódł mieszkańców nawet w najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych dla miasta chwilach.

- Wszyscy pamiętamy udział jednostki w pomocy podczas powodzi w 1997 roku, w 2001 roku, w 2010 roku. To są chłopcy zawsze stawiający się na wezwanie, zawsze niezawodni.

Głos zabrał również radny Przemysław Gawłowski, który wrócił do czasów, gdy pracował w miejskim zarządzaniu kryzysowym. Gawłowski dzwonił wtedy do komendanta Sławomira Szczerkowskiego, bo okazało się, że o trzeciej w nocy zabrakło worków z piaskiem i trzeba było bardzo szybko przygotować kolejne. Mimo pory Strzelcy stawili się w ciągu pół godziny.

Wiceprezydent zauważył też, że „Strzelcy” są doskonałą odpowiedzią na - cytując dosłownie wiceprezydenta - na degrengoladę, która coraz częściej wkrada się do życia społecznego w Polsce i na świecie.

Zobacz też: Strzelcy z Nowego Sącza są najlepsi, wystąpią na szczycie NATO!

Podkreślił też, że niewykluczone, że podobne formacje staną się w przyszłości jednym z filarów bezpieczeństwa militarnego kraju.

Formalne uzasadnienie uchwały jest bardzo obszerne. Czytamy w nim:

Sądeccy Strzelcy są niezawodnymi uczestnikami uroczystości patriotycznych organizowanych na terenie miasta i wszelkich akcji charytatywnych, festynów rodzinnych, dni dziecka, koncertów. Nie odmawiają nigdy pomocy i zaangażowania. Pozytywnie odpowiadają na zaproszenia, przez co bezinteresownie służą mieszkańcom naszego Miasta.

Nie sposób wymienić wszystkich akcji, w które zaangażowali się „Strzelcy”. Tylko w tym roku „Strzelcy” brali udział w zabezpieczeniu trasy przejazdu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour, pomagali w organizacji Tygodnia Misyjnego odbywającego się w ramach Światowych Dni Młodzieży, zaangażowali się aktywnie w organizację konkursu wiedzy o bezpieczeństwie pn. „Pomyśl o Bezpieczeństwie”, zorganizowali akcję „25 Eko godzin”, w której 130 Strzelców zebrało blisko 400 worków śmieci oraz akcję krwiodawstwa, w której zebrano 25 litrów krwi.

Zobacz też: Nowy Sącz: Strzelcy urządzają się w nowej siedzibie

Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz, obchodząca w br. jubileusz 25-lecia działalności, bez wątpienia wyróżnia się podejmowanymi działaniami wśród nowosądeckich organizacji pozarządowych i stała się ważnym podmiotem niosącym bezinteresowną pomoc na Sądecczyźnie.

Nowosądecka Jednostka Strzelecka 2006 jest wspaniałym ambasadorem naszego Miasta, sławiąc go m.in. podczas licznych pokazów Musztry Paradnej, którą wykonują najlepiej spośród wszystkich drużyn w Polsce.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)