Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
18/10/2016 - 16:45

Z serca upuścili krwi w Muszynie

Muszyna odpowiedziała na alarmistyczny apel banku krwi w Krakowie. Podczas kolejnej już akcji udało się zebrać ponad trzynaście litrów bezcennego leku.

 Z apelem o oddawanie krwi zwraca się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

- Pilnie potrzebna jest krew w grupach A Rh plus, 0 Rh plus,  A Rh minus, 0 Rh minus, B Rh minus i AB Rh minus.- brzmi komunikat. Krakowskiego Centrum.

Z pomocą nie po raz pierwszy ruszyła Muszyna. W uzdrowisku już po raz kolejny została zorganizowana akcja oddawania najcenniejszego z leków.

- Pomimo panującej jesiennej aury, „sezonu na grypę” i inne infekcje chętnych do podzielenia się krwią nie brakowało. Do muszyńskiego muzeum, gdzie odbywała się zbiórka krwi, zgłosiło się aż 36 osób. W sumie udało się pobrać od kwalifikujących się dawców 13 l i 500 ml krwi - relacjonuje rzecznik muszyńskiego magistratu Arkadiusz Cycoń.

- To ogromna pomoc dla tych najbardziej potrzebujących. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy włączyli się w zorganizowanie akcji, a przede wszystkim honorowym dawcom krwi za podzielnie się  bezcennym darem -swoją krwi- mówi Celina Pancerz z terenowego, sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

(ami). Fot UMiGU Muszyna

akcja krwiodawstwa w Muszynie


Dziękujemy za przesłanie błędu