Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/07/2016 - 12:45

Z "Sądeczaninem" na wakacje. Ciekawa lektura!

Do sprzedaży trafił już lipcowy numer "Sądeczanina", a w nim, jak co miesiąc: relacje, wywiady, reportaże i felietony pomieszczone na stu, bogato ilustrowanych stronach. Wszystko zaś dotyczy Sądeczan i Sądecczyzny.

W nowym numerze czasopisma, wydawanego od dziewięciu lat przez Fundację Sądecką, szczegółowo relacjonujemy IV Zjazd Sądeczan w Starym Sączu oraz ranking gmin subregionu sadeckiego, w ujęciu ekonomistów PWSZ w Nowym Sączu.  

Turystów i gości odwiedzających latem Sądecczyznę powinien zainteresować wywiad z Jackiem Nowakiem z pasieki "Barć" w Kamiannej, nieformalnej stolicy polskiego pszczelarstwa pod wymownym tytułem: "Póki piliśmy miód, byliśmy mocarstwem.

W "Kalejdoskopie Kulturalnym" Czytelnik znajdzie przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Nie pominęliśmy żadnego wernisażu, ani koncertu. Tradycyjnie bogaty jest dział historii.

"Komitet Uczczenia Pamięci Ministra Bronisława Pierackiego doprowadził w trzy lata od jego śmierci do zrealizowania kolejnej swej zapowiedzi i 15 czerwca 1937 roku został uroczyście poświęcony w Nowym Sączu Dom im. Bronisława Pierackiego" pisze Jerzy Giza w artykule "Dwa pogrzeby Bronisława Pierackiego".  110-letnią historię Oddziału "Beskid" Polskiego towarzystwa Tatrzańskiego podsumował Maciej Zaremba, a Łukasz Połomski zamieszcza kolejny odcinek swego cyklu o wielkich duchownych parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu, skupiając się tym razem na postaci ks. Michała Klamuty (1874-1928). katechety gimnazjalnego i dyrektora bursy, którego okazały grobowiec znajduje się na cmentarzu komunalnym przy ulicy Rejtana.

Wśród listów do redakcji znajdujemy ciekawą polemikę Witolda Kalinowskiego z Jarosławem Rola o... Ludwika Waryńskiego, na "deser" zaś wierni Czytelnicy otrzymują Krzyżówkę Sądecką, ułożoną przez Wiesława Piprka.

Miesięcznik dostępny jest na terenie powiatu nowosądeckiego w kioskach Ruchu, na stacjach benzynowych i w wielu kącikach prasowych sklepów spożywczych.
(HSZ)
 Dziękujemy za przesłanie błędu