Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
08/12/2016 - 13:45

Wyższa Szkoła Biznesu w czołówce najchętniej wybieranych uczelni w Polsce

Nowosądecka WSB znalazła się na szóstym miejscu wśród najchętniej wybieranych uczelni w Polsce. Z wynikiem prawie pięciu studentów na jedno miejsce WSB-NLU ustąpiła miejsca tylko Politechnice Warszawskiej, Politechnice Poznańskiej, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej i Uniwersytetowi Warszawskiemu.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało raport dotyczący wyników tegorocznej rekrutacji kandydatów na studia w polskich uczelniach. Uwzględniono w nim najczęściej wybierane przez przyszłych studentów uczelnie i kierunki studiów. W czołówce najchętniej wybieranych uczelni znalazła się  m.in. Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University z Nowego Sącza, która w rankingu zajęła wysokie szóste miejsce. Najpopularniejszymi wybieranymi w tym roku kierunkami studiów okazały się:  Informatyka, Zarządzanie, Prawo i Psychologia.  

W roku akademickim 2016/2017 studia podjęło w Polsce sumie 436 316 nowych studentów, z czego 343 961 w uczelniach publicznych, a 92 355 w uczelniach niepublicznych (takich jak WSB-NLU). W Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w roku akademickim 2016/2017 naukę rozpoczęło 550 studentów pierwszego roku.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)