Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
01/08/2016 - 08:45

Wrześniowy "Sądzeczanin" jeszcze w kioskach. Co w środku? [FILM]

We wrześniowym wydaniu miesięcznika "Sądzeczanin" poszukujemy odpowiedzi na pytanie, które wielu z nas sobie zadaje: urodzić się w Nowym Sączu to szczęście czy pech? Czy miasto daje nam szanse na rozwój i zapewnia dobry start w życie naszym dzieciom? Tylko dla Sądeczanina wypowiadają się najbardziej znane osoby. Poza tematem numeru ogromna dawka informacji z regionu. Historia, ekonomia, motoryzacja, tradycyjna krzyżowka z nagrodami a nawet sądecki horoskop!

Szanowni Państwo, oddaję Wam dziś do rąk nowego, wrześniowego  "Sądeczanina". Z lekką tremą zresztą, bo ten zacny miesięcznik wychodzi po raz pierwszy pod moją redakcją. Zapewne zauważycie zmiany: przede wszystkim duży blok rozmów na temat, któremu poświęciliśmy okładkę i najwięcej miejsca wewnątrz numeru:  Jak się czujemy, będąc sądeczanami.

O sobie, jako sądeczaninie, mówić wprawdzie  jeszcze nie mogę, bo w klasyfikacji, która szalenie mi się spodobała, na "pnioka" już szans nie mam, do "krzoka" wiele mi brakuje, nadal jestem więc "ptokiem".

O opinię czy urodzić się w Nowym Sączu to szczęście czy pech, poprosiłem zatem  Czytelników serwisu sadeczanin.info, z którymi znam się od trzech miesięcy. Z tymi, co urodzenie tutaj uznali za pech, bezwzględnie rozprawia się red. Jerzy Leśniak, którego - po długiej przerwie - witam na łamach "Sądeczanina".

Czy pozostanie w Nowym Sączu uważają za dobrą decyzję, bardzo ciekawie mówią także nasi rozmówcy: Piotr Lachowicz, Ludomir Hanzel, Tomasz Michałowski i Tomasz Bednarek. Dr Krzysztof Pawłowski opowiada  Januszowi Bobrkowi co zyskał w zamian za 100 mln złotych, a Zygmunt Berdychowski - dlaczego założył fundusz, już od 24 lat wspierający zdolną, sądecką młodzież.

Kinga Bednarczyk-Zborowska pisze dlaczego coraz więcej dzieci ma w akcie urodzenia miasto z kodem pocztowym 33-300 a Iga Michalec, w rozmowie z psychologiem Teresą Wojtas-Kieljan, pyta dlaczego od stycznia tego roku już 24 sądeczan wybrało samobójczą śmierć zamiast życia nad Dunajcem i Kamienicą. Agnieszka Michalik docieka zaś jakie znaczenie ma Forum Ekonomiczne dla naszego regionu.

Z początkiem roku szkolnego warto również sprawdzić, jakie sądeckie szkoły radzą sobie najlepiej. Na tych, co cenią sobie historię, jak zwykle w "Sądeczaninie", czeka wiele stron. Także tych, zapisanych konsekwencjami tragicznego września 1939 roku.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Czekam na Państwa opinie.

Tomasz Kowalski
[email protected]
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu