Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
11/06/2016 - 06:30

Woda pod lupą: w stawach zimna, w rzekach lodowata! Sanepid też nie dał zielonego światła

- Mierzyliśmy wczoraj temperaturę wody w Starym Sączu, które jeśli pogoda dopisze otwarte będą już 15 czerwca. Woda miała zaledwie 18 stopni . Przypuszczam, że w rzekach jest o wiele chłodniejsza - mówi szef sądeckiego WOPR Dariusz Gerhardt.

Kolejna ważna informacja dla amatorów wypoczynku na zwyczajowych kąpieliskach, badania sanepidu, które mają potwierdzić ich bezpieczeństwo będą dopiero przeprowadzone.

Na dziś sądeczanie, którzy kapią się w Dunajcu lub Kamienicy robią to na własną odpowiedzialność.

Jeśli wyniki badań okażą się złe - pojawią się znaki informujące o skażeniu.

Ratownicy, którzy w ślad za umową z Urzędem Miasta już patrolują ulubione miejsca wypoczynku nad wodą, apelują jednocześnie o rozwagę.

W poniedziałek ratownicy wraz z policją objechali wszystkie kąpieliska, by sprawdzić, co się na nich zmieniło od zeszłego roku.

Już wiadomo, że po raz kolejny, przy basenach przy progach na Kamienicy na wysokości Miasteczka Rowerowego i ciut wyżej ustawione będą znaki ostrzegające o kamieniach na dnie.

Dzieciaki notorycznie skaczą tu na główkę, a znaki zakazujące takich skoków systematycznie są niszczone.

No właśnie, dzieciaki.

Zbyt często rodzice puszczają je nad wodę zupełnie „samopas”. Warto czasem sprawdzić, co nasze pociechy rzeczywiście robią nad wodą.

Kolejna rzecz- statystyki. Okazuje się, że podczas dotychczasowych patroli woprowcy zliczyli jedynie około 20 osób kapiących się w rzece.

- Ale ta liczba będzie systematycznie rosnąć – mówi Gerhard.

ES [email protected]

Fot.: ilustracyjne: UM w NSDziękujemy za przesłanie błędu