Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
16/06/2016 - 15:20

Wieś Milik pod Muszyną dumna z Arkadiusza Milika!

Jak się okazuje Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski w piłce nożnej, najwierniejszych kibiców ma... w Miliku. Strzelec gola na Euro 2016 podobno wie o małej miejscowości w gminie Muszyna - był nawet zapraszany na planowane tam otwarcie boiska. Orlika jeszcze nie ma, więc może Milik zjawi się jeszcze kiedyś w Miliku?

 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miliku to najwierniejsi kibice napastnika reprezentacji Polski Arkadiusza Milika. Uczniowie specjalnie na okazję Mistrzostw Europy przygotowali  hasło: "Naszą reprezentację lubimy, a Milikowi bramki liczymy!"

–  Jeden strzelił gola, a cała miejscowość świętuje. My też mamy w gminie Milik(ka)! –“ chwali się Iwona Wachna, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Miejscowość może stać się bardziej znana po tegorocznych finałach Mistrzostw Europy we Francji. Arkadiusz Milik pokazał już na co go stać i strzelił zwycięskiego gola w meczu z Irlandią Północną.

– Jak najbardziej mu kibicujemy. Nie da się ukryć: jego nazwisko i nasza miejscowość tak samo się nazywa, więc dlaczego nie – mówi Andrzej Dziedzina, sołtys Milika.

Zobacz: Czy wygramy mecz z Niemcami

 Może więc przyznać honorowe obywatelstwo wsi Milik dla Arkadiusza Milika, napastnika Ajaksu Amsterdam?

– Potrzebna byłaby decyzja rady sołeckiej, radnego i władz gminy. Wszystko jest do zrobienia. Już kontaktowaliśmy się z jego menedżerem, żeby go tu ściągnąć, ale na razie się nie udało. Chcieliśmy otworzyć Orlika razem z Arkadiuszem Milikiem, ale inwestycję przenieśliśmy na przyszły rok - dodaje Dziedzina.

Te mecze EURO 2016 obejrzysz za darmo. Gdzie i kiedy?

Mieszkańcy Milika mówią, że coraz częściej turyści zatrzymują się przy tablicy z nazwą miejscowości i robią sobie selfie. Jeden z fanów Arkadiusza Milika przesłał mu zdjęcie z tablicą stacji kolejowej w Miliku. Zdjęcie w jeden dzień otrzymało 24 tys. lajków.
 (JB)

Fot. instagram.com/arekmilik, Czytelnik, GoogleMaps
 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu