Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
26/10/2016 - 09:05

Wiceprezes STBS chce rządzić w sądeckim ZUS. Wcześniej był radnym PIS

Na początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił dyrektorów wszystkich 41 oddziałów w Polsce. Zostały rozpisane nowe konkursy, ale z zastrzeżeniem, że zwolnieni dyrektorzy też mogą startować. W Nowym Sączu o stanowisko stara się też wiceprezes STBS Krzysztof Żyłka.

Na oficjalnej stronie ZUS pojawił się komunikat, który z kandydatów, którzy złożyli CV spełnia wymogi formalne a tym samym kto zakwalifikował się do drugiego etapu rekrutacji.

Nazwisk jest pięć: Stanisław Franczak ( Nowy Targ), Rafał Górecki (Warszawa), Marcin Kopeć (Kraków) oraz Krzysztof Saczka i Krzysztof Żyłka z Nowego Sącza.

Pierwszy z nich to dotychczasowy dyrektor sądeckiego oddziału ZUS a drugi to obecny wiceprezes Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego  a wcześniej radny z ramienia PiS w Nowym Sączu.

Zobacz też: Nowy Sącz: W ZUS namawiali go do oszustwa?

Żyłka ma ukończone studia podyplomowe z zarządzania w służbie zdrowia. Kilka lat temu był dyrektorem krynickiego sanatorium Continental. Po przejęciu władzy przez PO Żyłka został zwolniony przez MSWIA w okresie, kiedy miła przerwę między jedną a drugą kadencją radnego. Poprzednia próbę zwolnienia skutecznie zablokowała właśnie sądecka rada (zgodnie z przepisami zwolnienie radnego wymaga zgody pozostałych członków rady), w której większość stanowił PIS.

Sprawa oparła się o sąd. W sądeckim Prawie i Sprawiedliwości komentowano ją szeroko jako polityczną.

Krzysztof Żyłka w trwającej obecnie kadencji zasiadał w radzie tylko do 1 czerwca 2015 roku, czyli do dnia w którym formalnie objął stanowisko wiceprezesa Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Teraz z niego zrezygnuje?

Zobacz też: Sądecki ZUS rośnie w etaty. Powstanie ponad siedemdziesiąt miejsc pracy

- Nie wiem. Trudno mi się odnosić do konkursu, który jeszcze trwa. Przed człowiekiem stają różne wyzwania, na którymi musi się zastanowić. Ja też się jeszcze zastanawiam, i mam pełną aprobatę ze strony swoich przełożonych. Jak większość chciałbym żeby dyrektorem naszego ZUS został ktoś z Nowego Sącza - mówi Żyłka.

ZUS nie podaje informacji, kiedy finał naboru. Do sprawy wrócimy.

ES [email protected] Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)