Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
15/10/2016 - 19:30

Wandale rozbili nagrobki na cmentarzu w Ujanowicach

Połamane krzyże, rozbite płyty nagrobne i tablice na cmentarzu parafialnym w Ujanowicach (powiat limanowski). Dzisiejszej nocy nieznani sprawcy zdewastowali dziewięć nagrobków. Mieszkańcy tej miejscowości na Limanowszczyźnie są zszokowani i oburzeni.

Dyżurny limanowskiej policji został powiadomiony o dewastacji nagrobków dzisiaj rano, około godz. 6.00.

Wieść o tym, co stało się na cmentarzu rozeszła się w Ujanowicach lotem błyskawicy. Od rana na cmentarzu pracowali policjanci.

Przez cały dzień mieszkańcy przychodzili na cmentarz, by sprawdzić, czy miejsca spoczynku ich bliskich nie zostały zniszczone.

Nieznani sprawcy wyłamali krzyże, rozbili płyty nagrobne. Zdewastowanych zostało dziewięć nagrobków.

- Jechaliśmy rano ze sklepu w Łososinie – powiedzieli portalowi Sądeczanin.info mieszkańcy Ujanowic, których spotkaliśmy na cmentarzu. – Od razu rzuciło się w oczy. Przy cmentarzu policja, tam policja.

Mieszkańcy są wstrząśnięci i oburzeni. – W głowie się nie mieści, co tutaj się stało – mówi kobieta. – Nie mogę uwierzyć w to, co zobaczyłam. Po prostu szok. Ktoś, kto to zrobił musiał mieć sporo siły. Rozbić płyty nagrobne, wyłamać krzyże. Zgroza! Dzisiaj taki „osobnik” zdewastuje groby,  jutro – kto wie, napadnie na kogoś, albo zrobi coś jeszcze gorszego. Kogoś zabije.

Jak się okazuje nie jest to pierwszy przypadek dewastacji na tej parafialnej nekropolii. Mieszkańcy przypominają sobie, że dwa, albo trzy lata temu w Ujanowicach też zostały zdewastowane nagrobki. Dzisiaj sytuacja powtórzyła się.

Okazało się, że nie był to jedyny akt wandalizmu, do jakiego doszło dzisiejszej nocy w tej miejscowości. Najprawdopodobniej jest to dzieło tych samych osób, które dopuściły się dewastacji cmentarza

Limanowska policja została powiadomiona, że w Ujanowicach pali się Volkswagen Polo. Pożar samochodu sprawnie ugasili strażacy. W aucie spłonęło wnętrze.

- Podobno auto zostało podpalone – mówi jeden z mieszkańców - Ale czy tak było naprawdę?. Policja będzie wszystko wyjaśniać.

wandalizm w Ujanowicach

Kiedy do Ujanowic dotarli policjanci zgłosił się do nich mężczyzna, który oświadczył, że w nocy skradziono mu samochód marki Volkswagen, który odnalazł rano - porzucony w korycie pobliskiej rzeki.

Jak dowiedzieliśmy się oba samochody (tej samej marki) stały na pobliskim parkingu przy Ośrodku Zdrowia.

- Uszkodzone zostały także dystrybutory paliwa i szyby w budynku stacji paliw – mówi mł. asp. Jolanta Mól, rzeczniczka limanowskiej policji.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki.

Powiadomiony został prokurator.

- Wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawców powyższych aktów wandalizmu prosimy o kontakt z dyżurnym Komendy Policji w Limanowej lub najbliższą jednostką policji – apeluje rzeczniczka.

(MACH), Fot. (MACH)

Zdewastowany cmentarz w Ujanowicach


Dziękujemy za przesłanie błędu