Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
10/12/2016 - 09:45

W czym Sądeckie Wodociągi są lepsze od MPEC i innych spółek miejskich?

Po raz trzeci sądeckie spółki miejskie wzięły udział w charytatywnym turnieju wspierającym „Szlachetną Paczkę”. Sądeckie Wodociągi, Spółka Nova, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sądecka Infrastruktura Miejska rywalizowały na siatkarskim parkiecie.

To już trzeci Świąteczny Turniej Charytatywny w Nowym Sączu. Rok i dwa temu w hali przy ul. Nadbrzeżnej 34 triumfował gospodarz, czyli MOSiR.

– Inicjatywa urodziła się trzy lata temu w ramach akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Wpadliśmy wtedy razem z innymi spółkami komunalnymi na pomysł, żeby tę akcję wesprzeć, ale żeby nie było to tylko kupienie samej paczki, więc postanowiliśmy rozegrać turniej charytatywny spółek komunalnych. Drużyna, która wygrywa, ma ten przywilej, że może tę paczkę wręczyć – mówi Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów.

Jak to działa? Każda ze spółek uiszcza wpisowe za udział w turnieju, a całość składek (akcję wsparły także Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego i Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego) jest przeznaczona na paczkę dla wybranej rodziny z Nowego Sącza, która potrzebuje pomocy.

Czytaj: Poseł Borowska zamieniła sejm na... sklep. Dyżurowała przy zakupowym koszu

– W tym roku jest to matka samotnie wychowująca córkę. W paczce znajdzie się sprzęt AGD, ubrania i żywność – dodaje Adamek.

Poziom turniejowych rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie na parkiecie triumfowały Sądeckie Wodociągi, a za nimi kolejno: MOSiR, MPEC, SIM, MPK i Nova.

(JB), fot. JB

W czym Sądeckie Wodociągi są lepsze od MPEC i innych spółek miejskich? - fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)