Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
01/10/2016 - 18:10

Voyager: Zarząd Dróg Wojewódzkich ma gdzieś ludzi...

Kamil Wojtarowcz przedstawił stanowisko firmy przewozowej Voyager w sprawie dalszej obsługi linii Grybów Krynica – Zdrój. Według prezesa zarządu, administrator drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich nie liczy się z potrzebami mieszkańców Kąclowej.

Przypomnijmy. Na drodze wojewódzkiej w Kąclowej ruszyły prace przy zabezpieczeniu czynnego i wyjątkowo niebezpiecznego osuwiska. Już w zeszłym roku ZDW wprowadziło całkowity zakaz przejazdu dla samochodów dla 3,5 tony. Postawiono nawet specjalne betonowe zapory, by uniemożliw przejazd autobusów i TIR-ów.

Zobacz też: Jak nie osuwisko, to brak autobusów. Wszystkie plagi znajdziesz w Kąclowej

Mimo to takie auta jeździły tu cały czas. Część kierowców wzywała do odpowiedzialności policja, według ZDW policjanci skupiali się na pojazdach ciężarowych, na autobusy patrzyli z wyrozumiałością.

ZDW 20 września po raz kolejny poinformował przewoźników o całkowitym zakazie przejazdu i przypomniał o wytyczonych objazdach. Miejscowi nie kryją zaniepokojenia – wycofanie autobusów z tej linii jest równoznaczne z problemami z dojazdem do pracy i szkoły.

Do sytuacji odniósł się Kamil Wojtarowicz, który bezpardonowo wytyka ZDW, że nie liczy się z potrzebami miejscowych, zapewnia też mieszkańców, że Viyager nie wycofa się z linii

Wyjaśnienia publikujemy w całości:

Linia zostanie zawieszona w momencie, kiedy fizycznie uniemożliwi się nam przejazd przez Kąclową. Gmina Grybów (jak wspomniał w wywiadzie dla GK wójt) rzekomo próbowała zorganizować objazd dla autobusów, ale się nie im "nie udało". ZDW Kraków natomiast ma gdzieś, co stanie się z ludźmi dojeżdżającymi tą trasą do szkoły, pracy itd. Wobec takiej postawy władz jesteśmy bezsilni i jedyne co nam pozostanie w momencie zablokowania nam przejazdu, to wrócić pasażerom pieniądze za zakupione bilety miesięczne i podziękować za lata wspólnych przewozów.

Na koniec zacytuję tylko art 7 ustawy o samorządzie gminnym w kontekście działań gminy Grybów w tym temacie:

"(...)1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:

2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;

4) lokalnego transportu zbiorowego;(...)"

Pozdrawiam.

Kamil Wojtarowicz

Prezes Zarządu

Voyager Transport Sp. z o.o.

ES [email protected] Fot. Ilustracyjne: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu