Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
25/08/2016 - 08:20

Uwaga! Szkoła! Czy nowe oznakowania na pasach uchronią nasze dzieci?

Przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jagiellońskiej i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Długosza pojawiły się nowe znaki na drodze! Wielkie znaki „X” i równie duże napisy „Szkoła” mają zmotywować kierowców do baczniejszej jazdy przed pasami dla pieszych.

Realizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Zarząd Dróg, inicjatorem akcji prezydent Ryszard Nowak.

Szkół, które stoją bezpośrednio przy ulicach jest więcej. MZD analizuje natężenie ruchu przy wszystkich i w ślad za wynikami tworzy listę, gdzie podobne znaki wprowadzane będą w następnej kolejności.

Zobacz też: Koniec podtopień na Zawadzie! Przepust na Łączniku będzie przebudowany [FILM]

- W pierwszej kolejności namalowaliśmy znaki, gdzie sytuacja jest najbardziej newralgiczna. Czy znaki zmienią mentalność kierowców? Liczymy na to, że baczniej niż dotąd będą zwracać uwagę na fakt, że dojeżdżają do przejścia, gdzie jest wzmożony ruch dzieci.

Po drugie, kierowcy nie będą już mogli dojeżdżać przy zatrzymywaniu się bezpośrednio do pasów, co do tej pory robili nagminnie, mimo zakazu. W tym wypadku chodzi o to, żeby zapewnić jak najlepszą widoczność dla pieszych, tak by widzieli wyraźnie co dzieje się na pasie od strony najazdu samochodu - tłumaczy dyrektor MZD Grzegorz Mirek.

Zapraszamy państwa do dyskusji - przy których szkołach w naszym mieście jest najmniej bezpiecznie?

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura

Uwaga! Szkoła! Czy nowe oznakowania zmienią mentalność kierowców?


Dziękujemy za przesłanie błędu