Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
09/09/2016 - 11:10

Ulica Węgierska do remontu. Jak ominąć korki?

W przyszłym tygodniu rusza remont ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Spowoduje to znaczne utrudnienia w ruchu. Jak ominąć korki?

Ulica Węgierska jest jedną z dróg dojazdowych do Nowego Sącza. Według szacunków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad fragmentem tym przejeżdża dzienne 23 tys. 242 samochodów. Podczas najbliższego remontu wymieniania będzie nawierzchnia na odcinku od Galerii Sandecja do skrzyżowania z ulicą Elektrodową. Prace prowadzone będą raz z jednej, raz z drugiej strony a za płynność ruchu odpowiadać będzie specjalnie zainstalowana sygnalizacja świetlna.

Historia już nie raz pokazała jak gigantyczne korki tworzą się, gdy z ruchu zostanie wyłączony jeden pas. Warto więc omijać ulicę Węgierską. Jak? 

1. Z ulicy Kunegundy, tuż za salonem BoMar polecamy skręcić z lewo w ulicę Grunwaldzką i jechać nią – do końca, aż do ul. Nawojowskiej. Tu skręcamy w prawo i kierujemy się na kościół w Zawadzie. Tuż przed świątynią skręcamy w prawo w ul. Krętą, a następnie w ul. Juranda i tą drogą jedziemy aż Małej Poręby. Kiedy po lewej stronie pojawi się szkoła podstawowa należy skręcić w prawo i jechać prosto aż droga zaprowadzi nas do Łazów Biegonickich i dalej Biegonic. Na ulicę Węgierską wyjedziemy zaraz przy kościele parafialnym w Biegonicach.

Mapa szczegółowa TUTAJ

2. Ulicę Węgierską możemy ominąć również jadąc przez Chełmiec. Tu na skrzyżowaniu należy skręcić w lewo i przez Świniarsko i Podrzecze, a dalej obwodnicą zachodnią dojedziemy do Brzeznej. Tu na rondzie należy skierować się na obwodnicę Starego Sącza, która poprowadzi nas do ronda św. Jana Pawła II.

Mapa szczegółowa TUTAJ

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)