Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
20/09/2016 - 16:15

Tylko u nas: Ciężarówka z piwem wbiła się pod wiadukt na Węgierskiej [ZDJĘCIA]

Młody Ukrainiec, kierujący ciężarówką pełną palet z piwem, wbił się dziś przed godz. 18 pod wiadukt przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Kierowca ocalał, ocalało też piwo, choć konstrukcja plandeki mocno ucierpiała.

Pechowy Ukrainiec nie zwrócił chyba uwagi na znaki lub źle wymierzył wysokość swego pojazdu. Efekt poczuł, gdy kabiną wyjechał już na drugą stronę wiaduktu - niestety,  tył naczepy z przeraźliwym zgrzytem zaczepił o metalową konstrukcję kolejowego mostu. Aluminiowy stelaż naczepy wygiął się jak zgnieciona puszka po piwie, wstrzymując ciężarowego Mana.

Przeczytaj też Ciężarówka wbiła się w wiadukt przy ul. Zielonej. Kierowca w szpitalu

Kierowca wyglądał na zgnębionego tym, co zobaczył po wyjściu z kabiny. Obszedł samochód i po chwili zrobił jedyną sensowną rzecz - zaczął spuszczać powietrze z sześciu opon kół tylnej osi naczepy. Policjanci z niedowierzaniem kiwali głowami - wiadukt jest przecież wyraźnie oznaczony. Na co liczył kierowca? Że jezdnia się zapadła? Po chwili na miejscu zjawili się też strażacy.

Przeczytaj: Gruszka uszkodziła wiadukt. Nadwyrężone przęsło i jeden tor

Na szczęście ciężarówka zostawiła wystarczająco dużo miejsca, by udało się puścić ruch pod wiaduktem wahadłowo i korki, które zaczęły się tworzyć z obu stron w astronomicznym tempie udało się powoli rozładować. (ami) tek. fot: A.M.

Ciężarówka wbiła się pod wiadukt na Węgierskiej zdjęcia


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe