Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
07/12/2016 - 16:25

Tragedia w osadzie romskiej w Maszkowicach. W pożarze zginął 3-letni chłopczyk

W osadzie romskiej w Maszkowicach doszło do tragicznego pożaru, w którym zginął 3-letni chłopiec. Strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki dziecka po przygaszeniu pożaru w przybudówce jednego z kontenerów.

Pożar został zauważony wczesnym popołudniem, około godz. 13.40. Płonął budynek mieszkalny i znajdująca się przy nim przybudówka. Gęsty dym, unoszący się nad miejscem pożaru było widać nad drogą wojewódzką prowadzącą do Łącka z odległości kilku kilometrów. Na miejsce zdarzenia pojechało dziewięć zastępów straży pożarnej z Nowego Sącza i okolicznych miejscowości.

Strażacy, którzy dotarli do osady w Maszkowicach stwierdzili, że pali się jeden ze znajdujących się tam domów i postawiona przy nim przybudówka.

Na miejscu zdarzenia był również zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka. - Ratownicy dowiedzieli się od tamtejszych mieszkańców, że w płonących zabudowaniach może znajdować się dziecko - mówi nam st. bryg. Motyka. - Pożar był już bardzo rozwinięty. Temperatura w budynku była tak wysoka, że początkowo nie dało się do niego wejść w żaden sposób.

Gdy temperatura nieco opadła, ratownicy z narażeniem życia przystąpili do przeszukiwania zabudowań. Jeden ze strażaków odnalazł w przybudówce zwęglone zwłoki dziecka. Jest to już czwarta ofiara śmiertelna, która zginęła w pożarze w tym roku na Sądecczyźnie.

Jak dowiedzieliśmy się od wójta osady romskiej w Maszkowicach Roberta Szczerby, w spalonych zabudowaniach mieszkały trzy rodziny.   

Akcja ratownicza w Maszkowicach już zakończyła się. Teraz strażacy-ochotnicy z Maszkowic i Łącka oświetlają miejsce, w którym doszło do tragedii, po to, aby swe czynności wykonali policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora, a także biegły sądowy ds. pożarnictwa.

Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Sprawą zajmują się policjanci.

Zobacz: Cyganie z Maszkowic napadli na orszak weselny

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Maszkowice pożar


Dziękujemy za przesłanie błędu