Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
13/07/2016 - 09:15

Tour de Pologne: 14. i 15. lipca zamkną drogi w Kamionce Wielkiej. Trzeba usunąć samochody

Piątkowa, Mystków, Jamnica - od godziny 16:14, 14 lipca drogi w tych miejscowościach zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Z kolei 15 lipca od około 12:20 zamknięty będzie wjazd na drogę krajową nr 28 w kierunku na Gorlice. Gmina apeluje, by mieszkańcy usunęli z trasy przejazdu zaparkowane auta.

Kolarze na teren gminy wjadą ok. godz. 17:20 od strony Piątkowej (drogą powiatową Pod Mystków - koło dawnej cegielni).

ZOBACZ: Które ulice w Nowym Saczu będą zamknięte podczas Tour de Pologne

Następnie wyścig skręci w lewo w drogę powiatową prowadzącą przez centrum Mystkowa, gdzie wyznaczona jest premia górska. Dalej wyścig skręci w prawo za cmentarzem na Wolę Wyżną w kierunku Gór Jamnickich. Dalej koło szkoły w Jamnicy i drogą "Pod Kunów" opuści teren gminy ok. godz. 17:50.

W związku z przejazdem kolarzy od godz. 16:15 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu trasy przejazdu. Niemożliwe też będzie włączenie się do ruchu z dróg dojazdowych do wyznaczonej trasy przejazdu wyścigu.

ZOBACZ: Tour de Pologne 2016 w Nowym Sączu: autobusy. Gdzie nie dojedziesz MPK

- Prosimy również, aby przed godziną 15:00 w tym dniu, usunąć pojazdy, zaparkowane przy drogach, którymi przejeżdżał będzie wyścig. Istnieje bowiem ryzyko odholowana pojazdu na koszt właściciela przez Policję - apelują władze gminy.

Utrudnienia wystąpią również 15 lipca, kiedy wyścig kolarski będzie wyjeżdżał trasą z Nowego Sącza w stronę Gorlic, drogą krajową nr 28. Od ok. godz. 12:20 do godz. 13:30 będzie zablokowany wjazd na drogę krajową.

- U nas wyścig jest w godzinach popołudniowych, więc powinno być to jakimś większym utrudnieniem. Przy organizacji ruchu pomagają nam nasi miejscowi strażacy z OSP, więc wszystko powinno pójść bardzo sprawnie Ponowne otwarcie ruchu planowane jest stopniowo, w miarę przejazdu kolarzy - zaznacza sekretarz gminy Krystyna Homoncik.

ZOBACZ: Nowy Sącz: Kto zarabia i kto traci na Tour de Pologne?

Z OSTATNEJ CHWILI: Pogotowie już używa karetkę od Korali! Cacko za pół miliona obsługuje Tour de Pologne

ES [email protected] Fot.: UG w Kamionce WielkiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)