Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
07/12/2016 - 10:55

Tarcza Herbowa dla Aleksandra Rybskiego, dyrektora I LO

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Długosza w Nowym Sączu odznaczony został Tarczą Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Wyróżnienie dla Aleksandra Rybskiego, który od ponad 25 lat kieruje „Długoszową Rodziną”, jednogłośnie przyznali nowosądeccy radni niespełna miesiąc temu.

XXXII Sesja Rady Miasta Nowego Sącza była okazją do uhonorowania Aleksandra Rybskiego, dyrektora i nauczyciela matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowym Sączu.

– Te 25 lat kierowania szkołą, która ma naprawdę wieloletnią tradycję, to niezwykłe osiągnięcie. Tak jak i wykształcenie wielu młodych ludzi, którzy szczycą się tym, że są absolwentami I LO. Osiągnięcia tych młodych ludzi są równie satysfakcjonujące dla miasta. Z wielką przyjemnością i równie wielkim szacunkiem gratuluję tego wyróżnienia, które jest tylko skromnym dowodem, że sądeczanie doceniają to, co pan zrobił dla naszego miasta – mówi Ryszard Nowak, który entuzjastycznie poparł przyznanie Tarczy Herbowej Rybskiemu.

Aleksander Rybski, który dyrektoruje „Jedynce” nieprzerwanie od 1999 roku, „posiada wybitne osiągnięcia w pracy organizacyjnej na rzecz szkoły. Pod jego kierownictwem szkoła osiąga bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych, a przeszło 90 procent absolwentów podejmuje studia stacjonarne na wyższych uczelniach w Polsce i zagranicą. I LO przez wiele lat zajmowało pierwsze miejsca w rankingu liceów województwa nowosądeckiego, a obecnie niezmiennie plasuje się w pierwszej dwudziestce najlepszych liceów małopolskich, zaraz za najlepszymi szkołami krakowskimi” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Zobacz: Nowy Sącz: Ruszyło lodowisko. Będzie czynne „aż zmieni się w basen”

Odznaczenie Rybskiemu wręczyła Bożena Jawor, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza. dyrektor zaznaczył, że przed nim wielkie wyzwanie, czyli zbliżający się jubileusz 200-lecia szkoły. Dyrektorowi zaszczytu gratulowali przyjaciele i uczniowie z ILO, radni, prezydenci, a także dyrektorzy innych sądeckich szkół. Dla wszystkich wystąpił Chór Scherzo pod batuta dra Andrzeja Citaka.

(JB), fot. JB

Tarcza Herbowa dla Aleksandra Rybskiego, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020