Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
07/09/2016 - 10:55

Szukają terrorystów na Forum? Dziennikarka złapana ze scyzorykiem

Wykrywacz metalu, rentgen toreb, laptopów, sprawdzanie zawartości kieszeni i długa, wijąca się kolejka do drobiazgowej kontroli. Tak wygląda brama wejściowa na krynicki deptak. Wiadomo. Dbające o bezpieczeństwo służby pozostają w stanie pełne gotowości. Na Forum stawiły się najważniejsze VIP-y. Między innymi sama premier Szydło.

W kolejce wijącej się przed wejściem na w krynicki deptak zamieniony w gigantyczne centrum konferencyjne, nikt nie narzeka. Wszyscy karnie czekają na kontrolę.

Funkcjonariusze BOR, ochroniarze VIP-Security i antyterroryści ze Straży Granicznej uzbrojeni w wykrywacze metalu i rentgen do prześwietlania zwartości toreb, aparatów fotograficznych są czujni i bezwzględni. Jedna z wschodzących kobiet zostaje zatrzymana z powodu ….małego scyzoryka znalezionego w torbie laptopa.

- Jestem dziennikarzem, a scyzoryk to gadżet z jakiejś konferencji prasowej. Nawet nie wiedziałam, że go mam w torbie na laptopa - tłumaczy pechowa żurnalistka.

Tłumaczenia nie pomagają

- Wróci pani bez scyzoryka - odpowiada ochroniarz -  bo my depozytu nie prowadzimy.

Spiesząca się na spotkanie dziennikarka znika w poszukiwaniu miejsca gdzie może zostawić niebezpieczne - jak się okazało narzędzie.

Szczególnie zawartość damskich torebek bywa kłopotliwa. Inna kobieta „wpadła” na małych nożyczkach do paznokci, które miała w kosmetyczce.

Czy tylko dziś kontrola jest wyjątkowa ze względu na obecność pani premier  - pytamy?

- Proszę nam nie zadawać takich pytań. Nie możemy z panią rozmawiać - odpowiadaj ochroniarze.

(ami), fot: własne  

bezpieczeństwo na Forum


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)