Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
27/07/2016 - 06:15

Strażacy z Sądecczyzny wspierają służby ratownicze podczas ŚDM

Od wczoraj strażacy, a także inne służby ratownicze z Sądecczyzny wspierają ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W działania te zaangażowani są między innymi oddelegowani zawodowi strażacy i ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosądeckiego.

Strażacy, policjanci, goprowcy, ratownicy Pogotowia Ratunkowego oraz inne służby zabezpieczały pobyt młodych pielgrzymów z różnych krajów świata podczas Festiwalu Młodych i Tygodnia Misyjnego na starosądeckich Błoniach.

Strażacy z Sądecczyzny wspierają ratowników na ŚDM

- Osobiście byłem pod wielkim wrażeniem organizacji Tygodnia Misyjnego oraz tego, jak I tego, jak świetnie bawiła się młodzież na Festiwalu Młodych – mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu – Od wczoraj wspieramy również kolegów-ratowników na Światowych Dniach Młodzieży. W Krakowie pełnią służbę strażacy PSP z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju.

Zobacz także: Pielgrzymi łamią język na małopolskich nazwach. Zobacz film

Jutro w Krakowie pojawi się natomiast dwudziestu strażaków ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Nowego Sącza z psami. W sobotę służbę w Brzegach rozpocznie dwustu strażaków – ochotników z gmin Grybów, Podegrodzie, Łącko, Kamionka Wielka i Korzenna.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu. Tak strażacy zabezpieczali uroczystość diecezjalną na starosądeckich Błoniach podczas Tygodnia Misyjnego w Nowym Sączu.

Strażacy wspierają kolegów-ratowników na ŚDM


Dziękujemy za przesłanie błędu