Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
09/02/2016 - 10:35

Straż Graniczna ujawniła ponad siedemset litrów nielegalnego alkoholu

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Zakopanego ujawnili w sobotę w jednej z miejscowości na Sądecczyźnie 766 litrów nielegalnego alkoholu. Do jego posiadania przyznał się około czterdziestoletni mężczyzna.

Jak się okazało alkohol był produkowany na terenie powiatu nowosądeckiego. „Pogranicznicy” znaleźli alkohol w kontrolowanym samochodzie, a także podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych w jednej z miejscowości na Sądecczyźnie

straż graniczna znalazła nielegalny alkohol

- Większa ilość tego alkoholu znajdowała się w budynkach gospodarczych, w których hodowana była trzoda chlewna – powiedziała naszemu portalowi kpt. SG Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej. - Oprócz alkoholu funkcjonariusze znaleźli także urządzenia do jego produkcji. Była to aparatura do destylacji (parnik i metalowe rurki). Alkohol przechowywany był w beczkach, kanistrach i plastikowych butelkach. Część była już przelana do półlitrowych butelek, na których znajdowały się etykiety z nazwami – Żytko, Śliwowica i Gruszkówka. Zatrzymany około czterdziestoletni mężczyzna przyznał się do posiadania nielegalnego towaru.

straż graniczna znalazła nielegalny alkohol

Odpowie on za naruszenie przepisów karno- skarbowych. Za nielegalny handel alkoholem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności lub kara grzywny (art.  65. § 1. kodeks karno-skarbowy).

- Przestrzegamy przed zakupem alkoholu nieznanego pochodzenia, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia – dodaje kpt. Walczak.

Nielegalny alkohol został zabezpieczony. Zostanie on przekazany do Urzędu Celnego

Opr. (MACH)

Fot. Śląsko - Małopolski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

straz graniczna, nielegalny alkohol


Dziękujemy za przesłanie błędu