Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
09/01/2016 - 16:10

Stary Sącz: Osiem psów czeka na nowych właścicieli

Są w różnym wieku, niektóre po przejściach i z problemami zdrowotnymi. Łączy jest jedno - wszystkie chcą być kochane i mieć prawdziwy dom. Dziś prezentujemy cztery z ośmiu psiaków, które czekają na adopcję w starosądeckim schronisku.
Schronisko w Starym Sączu działa od początku 2013 roku. - Dysponuje 25 klatkami w których obecnie znajduje się osiem psów. W roku 
2015 przyjęto do schroniska 99 psów z czego 73 przekazano do adopcji, a 10 przekazano właścicielom - informuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. 
Schronisko ma podpisaną umowę na przyjęcie psów z Gminy Łącko, Korzenna i Podegrodzie. Łączne wydatki na opiekę weterynaryjną, karmę i nadzór w roku 2015 wyniosły 30 tysięcy złotych. Przy schronisku działa wolontariat w którym wolontariusze zajmują się wyprowadzeniem piesków na spacery. 
Szczegółowe informacje na temat wolontariatu i warunków adpocji można znaleźć na stronach http://starosadeckieschronisko.pl.tl/Strona-startowa.htm oraz https://pl-pl.facebook.com/AdopcjeStSacz
Fot.: UM w Starym Sączu
 
 
Aron - samiec w wieku około 10 lat Emotikon smile jak na staruszka ma się świetnie - gdy zauważa wolontariuszy bądź karmę podskakuje i bardzo się cieszy, uwielbia się przytulać i spokojnie spacerować po wybiegu. Jest psem bardzo spokojnym dogaduje się z psami, w stosunku do dzieci jest bardzo ufny daje się dotykać, głaskać. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bobi - samiec w wieku około 2 lat. Bardzo towarzyski, wesoły, grzeczny
Bobi ma wystającą dolną szczękę co dodaje mu uroku. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lucky - samiec w wieku 2 lat. 
Psiak jest grzeczny ułożony. Nadaje się do domu jak i do mieszkania w bloku. Widać, że ktoś uczył Lakiego oraz że mieszkał najprawdopodobniej w kojcu. Nie nadaje się do domu gdzie są inne zwierzęta. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Misiek - samiec w wieku około 10 lat. Jak na swój wiek jest bardzo aktywnym i wesołym psiakiem. Miesiek całe swoje życie spędził na złomowisku, gdzie nikt się nim nie interesował. Jednak teraz dostał wiele miłości i kocha spędzać czas z człowiekiem, czasami aż piszczy oczekując kontaktu. Misiek kompletnie nie widzi jednak oczywiście można wykonać zabieg na oczy aby rozjaśnić mu świat.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu