Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
30/10/2016 - 07:10

Starosta Pławiak uczy Białorusinów polskiej oświaty?

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk spotkali się z blisko 50-osobową delegacją dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Białorusi. Białorusini przyjechali na Sądecczyznę, by poznać zasady funkcjonowania oświaty w Polsce.

W spotkaniu w sądeckim starostwie powiatowym wzięli też udział dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z gośćmi z Białorusi.

Przeczytaj też Po co Niemcy przyjechali do starostwa powiatowego?

Starosta Marek Pławiak podkreślił, że sam przez wiele lat był nauczycielem, a przez 23 lata kierował szkołą. Obecnie, z ramienia Związku Powiatów Polskich, uczestniczy w pracach Zespołu ds. Edukacji przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Ma więc wpływ na reformę oświaty w kraju.

Przeczytaj też Białowieża kusi Sądecczyznę

- Zarząd Powiatu Nowosądeckiego wspiera działania dyrektorów szkół i placówek oświatowych, którzy wymieniają się doświadczeniami z nauczycielami i młodzieżą z innych krajów - stwierdził Marek Pławiak. - A powiat ma swoich partnerów we Włoszech, Niemczech, Bułgarii i Rumunii. Wierzę, że dyskusja w gronie fachowców będzie owocna, a przy okazji zakochacie się Państwo w Sądecczyźnie, regionie, mającym wiele do zaoferowania turystom.

(ami), Fot. Paweł Szeliga Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020