Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
13/12/2016 - 07:40

Starosta nagrodził ambasadorów sądeckiej kultury

Prowadzą amatorskie orkiestry, zespoły teatralne i komponują muzykę. Są znakomitymi ambasadorami Sądecczyzny. Starosta Marek Pławiak wręczył nagrody w uznaniu szczególnych zasług w upowszechnianiu kultury Zofii Buczek z gminy Podegrodzie oraz Janowi Jamrozowiczowi z Piwnicznej-Zdroju.

Zofia Buczek w swoją działalność zaangażowana jest od 27 lat. Prowadzi amatorski zespół teatralny przy Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu. Jest także autorką wielu scenariuszy obrzędowych, a także aktywnym członkiem zespołu "Podegrodzie".

Jan Jamrozowicz od 1982 r. jest muzykiem orkiestry OSP Podhale w Piwnicznej-Zdroju, a od 1994 r. jest dyrygentem Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Barcicach. Orkiestry pod jego batutą zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia.

Maciej Nieć z gminy Muszyna odebrał dziś z rąk Artura Roli, dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu nagrodę starosty w dziedzinie "muzyka". Maciej Nieć jest pianistą, kompozytorem i pedagogiem, który od lat współpracuje z wieloma zespołami, solistami i orkiestrami. Jest współtwórcą i aranżerem zespołu "Lachersi", który jest ambasadorem muzyki Lachów Sądeckich w  kraju i za granicą. Napisał muzykę do dwóch musicali w Muszynie.

(m) Fot. Paweł Szeliga Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020