Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
07/10/2016 - 12:45

Stare Miasto i Zabełcze mają nowe władze. Nic się nie zmieniło?

Jednogłośnie, bo 87 głosami wybrano na przewodniczącego osiedla Stare Miasto Przemysława Gawłowskiego. 91 ze 114 głosów w wyborach na przewodniczącego osiedla Zabełcze dostała Bogumiła Kałużny.

Do startu na przewodniczącego zarządu Zabełcza namawiano radną Elżbietę Chowaniec. Ta jednak odmówiła ze względu na i tak dużą ilość obowiązków wynikających z zasiadania w radzie Nowego Sącza.

Ostatecznie na przewodniczącą wybrano Bogumiłę Kałużny, która funkcję tę piastować będzie już drugi raz.

Obok niej mieszkańcy wybrali: Urszulę Chowaniec (83 głosy), Ewę Zabrzeską (80 głosów), Małgorzatę Belską (79 głosów), Renataę Ramzę (78 głosów), Mariana Obrzuta (67 głosów), Łucję Smagę (64 głosy).

Z czym się chce zmierzyć nowa/stara przewodnicząca w pierwszej kolejności?

- Teraz właśnie siedzę i szyję chusty dla naszych zuchów, bo bardzo nam ich przybyło, a nigdzie nie ma żółtych chust z czerwoną oblamówką a naszą panią Gosię (Małgorzata Belska - dop. red.)  trzeba wesprzeć  - mówi ze śmiechem.

Zobacz też: Nowy Sącz/Chruślice: Nowy, stary przewodniczący chce wodociągu, kanalizacji i światła

Z rzeczy może nie bardziej poważnych, ale za to trudniejszych Kałużny wymienia konieczność wygospodarowania kolejnych miejsc dla grup plastycznych, wspomnianych zuchów i mieszkańców korzystających ze świetlic. Na razie osiedle korzysta z życzliwości proboszcza.

- Będę się chciała skoncentrować też na tym, o co złożyłam wniosek do przyszłorocznego budżetu Nowego Sącza, czyli na budowie poboczy i poszerzeniu naszych dróg. Już mamy 70 metrów chodnika, który znacznie podniósł bezpieczeństwo osób, które chodzą do szkoły i kościoła - podkreśla przewodnicząca.

W wyborach w 2012 roku stosunkiem głosów 95 do 96 wygrała ze wspomnianą Elżbietą Chowaniec, która zarządzała osiedlem przez 20 lat. 

Zobacz też: Stefania Podgórska dalej będzie walczyć z wiatrakami!

Na Osiedlu Stare Miasto przewodniczącym zarządu będzie radny miejski Przemysław Gawłowski

Wybrano też sześciu nowych członków zarządu. Są to: Radosław Dunst (65 głosów), Cecylia Mróz (62 głosy), Zuzanna Lorek (59 głosów), Krzysztof Dańczak (56 głosów), Marian Gródek (51 głosów), Małgorzata Maciarz (50 głosów).

Przewodniczący Gawłowski zapytany o plany podkreśla, że wszystkie problemy są tej samej wagi.

- Ale naszym priorytetem jest siłownia pod chmurką, bo jesteśmy jedynym osiedlem, który takiej siłowni nie ma. Mamy nawet trzy lokalizacje: na wysokości panoramy po lewej stronie Romanowskiego, gdzie jest miejski teren, na międzyszkolnym stadionie imienia Stramki i na Plantach - komentuje Gawłowski.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu