Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 lipca. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
17/01/2016 - 17:35

Spotkanie noworoczne dla seniorów w Paszynie

Uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie rozpoczęło się spotkanie noworoczne seniorów z Paszyna. Mszę świętą poprowadził o. jezuita Józef Pawłowski – misjonarz z Madagaskaru wraz z ks. Proboszczem Jerzym Bulsa.

Po mszy świętej seniorzy i zaproszeni goście udali się do Sali remizy OSP w Paszynie. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie ks. Prałat Stanisław Janas oraz Radny Powiatowy Józef Głód. Seniorzy z Paszyna połamali się opłatkiem przy muzyce uczniów szkółki muzykowania w Paszynie pod przewodnictwem Jerzego Pogwizda, działającego przy GOK w Chełmcu. Nie zabrakło również programu przygotowanego przez grupę kolędniczą z Paszyna, którzy uświetnili tę uroczystość, a następnie przy wspólnym kolędowaniu przygrywał nam paszyński akordeonista Janusz Orlecki. Poczęstunek został sfinansowany ze środków Funduszu Sołeckiego przy udziale Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego.

- W uroczystości wzięło udział około 70 osób niemniej liczymy na to, że takie spotkania w przyszłości służyć będą lepszej integracji naszego środowiska i będą się cieszyły coraz szerszym zainteresowaniem. A na progu nowego 2016r. sołtys Wojciech Skrzypiec w imieniu Rady sołeckiej złożył serdeczne życzenia: wszelkiej pomyślności, optymizmu, a nade wszystko bezcennego zdrowia dla wszystkich gości.- komentują organizatorzy.

Źródło: UG w Chełmcu

ES

Spotkanie noworoczne dla seniorów w Paszynie

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik