Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
08/06/2016 - 11:25

Seria alarmów bombowych w Nowym Sączu: sądy, Urząd Skarbowy, Urząd Wojewódzki

Dzisiaj, około godz. 10.40 przed kilkoma budynkami użyteczności publicznej w Nowym Sączu i Limanowej pojawiły się wozy straży pożarnej i policji. Na elektroniczne skrzynki pocztowe instytucji przyszedł anonimowy mail z informacją o podłożonej bombie. Wszystkie obiekty zostały gruntownie sprawdzone.

Seria alarmów bombowych w Nowym Sączu

Z żadnego budynku nie ewakuowano jednak pracowników ani klientów. Pobliskie ulice nie zostały też zamknięte.

Informacja mailowa o podłożonej bombie dotarła dzisiaj kilka minut po godz. 10 na urzędowe skrzynki Sądu Okręgowego i Rejonowego, Urzędu Skarbowego oraz Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu. Identyczną wiadomość otrzymały również Urząd Skarbowy i Sąd Rejonowy w Limanowej.

Błyskawicznie pod te obiekty pojechały zaalarmowane służby ratownicze.

- W budynkach pracują policjanci z zespołu rozpoznania minersko pirotechnicznego - poinformowała nasz portal sierż. szt. Justyna Basiaga, rzecznika prasowa sądeckiej policji. - Obiekty sprawdza też pies specjalnie szkolony do wyszukiwania ładunków wybuchowych.

Seria alarmów bombowych w Nowym Sączu

Policjanci już skontrolowali budynek, w którym mieszczą się Sąd Okręgowy i Rejonowy przy ul. Pijarskiej w Nowym Sączu.

- Ładunku wybuchowego, na szczęście, nie znaleziono - mówi Lidia Kosal, kierownik oddziału administracyjnego Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. - Ewakuacja budynku nie była zarządzana. Nie przerywano toczących się dzisiaj rozpraw.

Bomby nie znaleziono także w Sądzie Rejonowym w Limanowej.

W Urzędzie Skarbowym przy ul. Barbackiego w Nowym Sączu petenci również spokojnie załatwiają swoje sprawy.

- Tak potwierdzam, że otrzymaliśmy dzisiaj informację o ładunku wybuchowym – mówi Zbigniew Majka, naczelnik Urzędu Skarbowego. - Zapadła decyzja, aby nie przeprowadzać ewakuacji pracowników i klientów. Urząd pracuje normalnie.

Służby przeprowadzają swoje czynności. Wcześniej także zdarzały się takie powiadomienia. Na szczęście żadna z tych wcześniejszych informacji o podłożonym ładunku wybuchowym nie potwierdziła się i mam nadzieję, że w tym przypadku też tak będzie.

(MACH), Fot. (MACH).

Seria alarmów bombowych w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)