Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
01/03/2016 - 07:05

Samorządowcy z Sądecczyzny inwestują w pływanie

Ponad półtora miliona z budżetu województwa otrzymają lokalne samorządy na tegoroczna edycję projektu „Już pływam”, dzięki któremu kolejni uczniowie szkół podstawowych będą mogli nauczyć się pływać. Pieniądze na organizację zajęć otrzyma w sumie blisko sto osiemnaście małopolskich gmin, w tym miedzy innymi Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Korzenna, Łącko i Łososina Dolna.

Z roku na roku projekt „Już pływam” zyskuje na popularności. W organizowanych przez gminy pozalekcyjnych zajęciach nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych uczestniczy coraz więcej dzieci. Trzydzieści procent kosztów nauki pływania finansuje samorząd wojewódzki, resztę dokładają gminy.

Realizowany od 2007 roku program promuje zdrowy tryb życia i aktywne spędzania czasu przez młodych Małopolan. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, a ich uczestnicy uczyć będą się zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają szansę nie tylko zdobyć umiejętności pływackie, ale też rozwijać swoje sportowe talenty. To także promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla wypoczynku i uprawiania sportu.  

(mika)

Fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu