Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
28/10/2016 - 13:30

Służby ratownicze przed Urzędem Gminy w Łososinie Dolnej. Fałszywy alarm o podłożonej bombie

Dzisiaj po godz. 11.00 przed budynek Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej zajechały policyjne radiowozy, wozy strażackie i pogotowie ratunkowe. Chwilę wcześniej wszystkie osoby, które przebywały w tym obiekcie zostały ewakuowane. Działania takie podjęły władze gminy po tym, jak otrzymały informację o podłożonym w budynku ładunku wybuchowym. Po sprawdzeniu okazało się, że był to, na szczęście fałszywy alarm.

Fałszywy alarm o podłożonej bombie w ŁososinieSądecka policja otrzymała zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z urzędów gminy na Sądecczyźnie została podłożona bomba. Na miejsce od razu zostały wysłane służby ratownicze. W tym czasie wszystkie osoby, które przebywały w budynku wyszły na zewnątrz.

Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info ratownicy pojechali do Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej. Wójt gminy Stanisław Golonka potwierdził, że ewakuowanych zostało 35 osób.

Zobacz także: Pożar składowiska opon w Piwnicznej-Zdroju. Zobacz film

Służby ratownicze odgrodziły taśmami ostrzegawczymi miejsce działań.

Budynek Urzędu Gminy i teren wokół niego sprawdzali policjanci z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W Łososinie Dolnej pracował też policyjny pies szkolony do wyszukiwania ładunków wybuchowych.

- Funkcjonariusze nie znaleźli, na szczęście żadnych urządzeń, ani materiałów wybuchowych – poinformowała nasz portal mł. asp. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Policja namierza sprawcę fałszywego alarmu.

(MACH), Fot. Rob. – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe