Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
24/04/2016 - 07:00

Sądecki Rajcuś u prezydenta Nowaka

W tym roku po raz pierwszy odbywa się w Nowym Sączu konkurs społeczno-kulturalny dla bardzo młodych obywateli w wieku 6-10 lat pod nazwą „Sądecki Rajcuś – obserwuje – poszukuje – prezentuje”.

– „Sądecki Rajcuś” ma na celu zachęcenie dzieci do poznawania zabytków i tajemnic Nowego Sącza oraz najbliższej okolicy: poprzez aktywne nabywanie informacji o mieście i umiejętności krytycznego postrzegania własnego otoczenia – mówi Aleksandra Rzońca, pomysłodawczyni konkursu oraz prezes Stowarzyszenia Szersze Horyzonty. Uczniowie poszerzają swoje doświadczenia związane ze świadomością obywatelską oraz planowaniem działań, wzmacniają więzi społeczne i emocjonalne z miejscem zamieszkania oraz zachowania prospołeczne.

Za nami pierwszy etap – konkurs wiedzy dla klas III. Z kolei klasy I i II mają za zadanie przygotować plansze „Nowosądeckie widoki - to nas zachwyca, o tym marzymy, tego się wstydzimy”.

Etap ten poprzedziły zajęcia edukacyjne „Z Rajcusiem po Nowym Sączu”, przeprowadzone przez przewodniczkę oraz koordynatorkę konkursu Dorotę Wołoszczuk. Dzieci ze szkół podstawowych Nowego Sącza oraz okolic odkrywały tajemnice nowosądeckiej Starówki, a wyniki swoich obserwacji umieszczały na przygotowanych specjalnie do tego celu kartach pracy.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 16 maja, natomiast Gala Finałowa, podczas której nastąpi wręczenie dyplomów i nagród na początku czerwca.

Organizatorem jest „Sądeckiego Rajcusia” jest Stowarzyszenie Szersze Horyzonty przy współudziale Akademii Żakowskiej (dział Spółdzielni Socjalnej Kampu w Krakowie) oraz Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego w Nowym Sączu. Konkurs jest prowadzony pod honorowym patronatem prezydenta Ryszarda Nowaka.

(JB)
Fot. archiwum „Sądeckiego Rajcusia”

Sądecki Rajcuś – obserwuje – poszukuje – prezentuje


Dziękujemy za przesłanie błędu