Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
17/01/2017 - 12:20

Sądecki radny chce wyrzucić KNS-ów z Długosza! Bo wiersze z MZD nic nie dały

Interpelację w sprawie wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania przy ulicy Długosza na wysokości Plant radny Mieczysław Kaczwiński złożył na grudniowej sesji. – Tu i tak zazwyczaj widać tylko rejestracje KNS a proszę spróbować tędy przejechać w godzinach szczytu – mówi radny. Jest już odpowiedź z Urzędu Miasta.

Obecnie zakaz zatrzymywania i postoju przy Plantach obowiązuje jedynie w godzinach od 6 do 8 rano i od 15 do 17 popołudniu. Czyli w godzinach szczytu. Według Mieczysława Kaczwińskiego to fikcja, bo ciasno poparkowane auta stoją tu przez cały dzień. Tym samym jeden z pasów jezdni jest niemal całkowicie zablokowany. Problem mają kierowcy, problem mają uczniowie, których niemal zza tych aut nie widać jak wchodzą od Plant na pasy. Właśnie dlatego Miejski Zarząd Dróg wprowadził tu dodatkowe, duże znaki poziome na jezdni przed przejściem dla pieszych.

Zobacz też: Uwaga! Szkoła! Czy nowe oznakowania na pasach uchronią nasze dzieci?

- I powiedzmy sobie szczerze, tu i tak zazwyczaj widać tylko auta z rejestracją KNS – mówi radny, którego pytamy wprost czy nie boi się reakcji samych kierowców, dla których każde miejsce postojowe w centrum jest niemal na wagę złota.

- Mam już odpowiedź z Urzędu Miasta, moja propozycja będzie rozważona – zaznacza Kaczwiński.

Zobacz też: Nowy Sącz: Dziś na Długosza dostali wiersz, potem będzie stówka mandatu!

Warto przy okazji przypomnieć, że w odpowiedzi na skargi sądeczan MZD już we wrześniu zeszłego roku zorganizowało happening podczas którego umieszczano za wycieraczkami aut zaparkowanych poza dozwolonymi godzinami stosowny wierszyk. Poezja jak widać nie podziałała…

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe