Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
31/10/2016 - 12:05

Robią tu piękny plac. Czy busy rozjeżdżą go na nowo?

Przy okazji przebudowy ulicy Kolejowej remontowany jest skwer na narożniku z Alejami Batorego. Szkopuł w tym, że parking z tego miejsca robią sobie prywatne busy. Czy można to miejsce zabezpieczyć przed ich wjazdem i przy okazji uchronić przed ponownym zniszczeniem?

Wspomniany skwer to miejsce bardzo ruchliwe. Są tu punkty małej gastronomii, mała kwiaciarnia i kilka innych punktów handlowych. Władze osiedla Przydworcowego już od dawna apelowały o zagospodarowanie tego miejsca i gruntowny remont zniszczonej nawierzchni. Mieszkańcy osiedla złożyli nawet stosowne propozycje do budżetu obywatelskiego. Niestety projekt przepadł w głosowaniu. Okazało się jednak, że władze miasta ujęły za to przebudowę skweru w zakresie robót przy remoncie Kolejowej.

Jednak na ostatniej sesji radny Mieczysław Kaczwiński wrócił do tematu. Chce by przy okazji remontu zabezpieczyć skwer przed wjazdem busów, które zrobiły sobie tu parking. Ciężkie pojazdy syntetycznie niszczyły nawierzchnię.

Zobacz też: Tu już nóg nie połamiesz! Skwer w końcu cały i równy chociaż bez wodotrysku [ZDJĘCIA]

Według radnego wystarczyłyby jakieś barierki albo słupki.

- Wysłałem ostatnio do dyrektora MZD Grzegorza Mirka zdjęcia jak auta parkują na wyremontowanym właśnie chodniku, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem – komentował Kaczwiński już po sesji.

Ale to nie jedyne wątpliwości radnego w sprawie. Samorządowiec zwraca tez uwagę, że przy remoncie chodników w tej okolicy pominięto dwudziestometrowy odcinek prowadzący od pawilonów handlowych do Alei Batorego.

- Dostałem odpowiedź, że przebudowa placu jeszcze trwa, ale po jej zakończeniu wjazd na plac nie będzie możliwy. Dyrektor Mirek zapewnił z kolei, że pominięty kawałek chodnika też zostanie wyremontowany – zapowiada finał sprawy po otrzymaniu odpowiedzi na interpelację.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu