Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
06/01/2016 - 17:00

Rośnie góra śmieci w Maszkowicach. Pojawiły się szczury

Nasz Czytelnik z gminy Łącko alarmuje o zagrożeniu epidemiologicznym w Maszkowicach, spowodowanym przez mieszkańców romskiej osady.

„Od wielu tygodni rośnie przed osadą od strony drogi wojewódzkiej ogromna góra śmieci i elektroodpadów. Cyganie wyrzucają tam pozostałości po sprzęcie AGD-RTV, z którego wydobyli wcześniej metale, ale także śmieci bytowe. Jest już tego kilkanaście ton i ciągle przybywa. Mieszkańcy Maszkowic i nie tylko, obawiają się  zagrożenia epidemiologicznego, ponieważ ostatnio przy tym nielegalnym składowisku pojawiają się szczury…”  - pisz pan Jerzy (nazwisko do wiadomości redakcji).   

Czytelnik zwraca uwagę, że śmieci wyrzucane są obok masztu, na którym w październiku zainstalowano kamery monitoringu.

„Mimo iż proceder jest widoczny dla wszystkich przejeżdżających ruchliwą trasą Nowy Sącz – Nowy Targ, nie ma żadnej reakcji odpowiednich służb oraz władz lokalnych. Dla mnie jest to też temat ważny, gdyż mieszkam w sąsiedniej miejscowości i dostrzegam, jak bardzo narasta problem romski w Maszkowicach i całej gminie ” – żali się pan Jerzy, korespondencję opatrzył trzema zdjęciami, wykonanymi 5 stycznia.

(s)

Fot. Czytelnik z gm. Łącko

Rośnie góra śmieci w Maszkowicach. Pojawiły się szczury


Dziękujemy za przesłanie błędu