Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
18/04/2016 - 13:10

Rekordowa akcja „Pola Nadziei”. Zebrano ponad 41 tysięcy złotych

41365,51 złotych zebrano podczas wczorajszej akcji pn. „Pola Nadziei”, która odbywała się pod kościołami w Nowym i Starym Sączu oraz w Świniarsku.

Akcja organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum trwała przez cały wczorajszy dzień. Wolontariusze energicznie potrząsali  puszkami przed sądeckimi świątyniami, a także przed kościołem w Świniarsku.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się prawie stu wolontariuszy. Niezwykłą hojnością wykazali się ofiarodawcy, którzy wrzucili do puszek kwestujących 41365, 51 złotych.

Piękne żonkile i pocztówki, na których znalazły się nagrodzone prace przedszkolaków i uczniów sądeckich szkół w konkursie „Żonkilowa kartka”, szły dosłownie, jak „ciepłe bułeczki”.

W ubiegłym roku kwesta zamknęła się kwotą ponad 38 tysięcy złotych.

- Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum dziękuje wszystkim darczyńcom za okazałą pomoc, a w szczególności wszystkim wolontariuszom – mówi Mieczysław Kaczwiński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. – Słowa uznania należą się także radnym Miasta Nowego Sącza: Patrykowi Wichrowi, Michałowi Kądziołce oraz Januszowi Kwiatkowskiemu, którzy czynnie zaangażowali się w tę akcję. Podziękowania należą się również ks. biskupowi Andrzejowi Jeżowi oraz proboszczom sądeckich parafii, którzy wsparli nasze charytatywne działania. Zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby podopiecznych naszej placówki.

Akcja Pola Nadziei podsumowana w Nowym Sączu

W tegoroczną akcję zaangażowały się różne organizacje i stowarzyszenia. Wśród nich znaleźli się: słuchacze szkoły „Żak” w Nowym Sączu, młodzież z I LO w Starym Sączu i z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechaniczych w Nowym Sączu, z Zespołu Szkół Sióstr

Niepokalanek w Nowym Sączu, zuchy z „Wesołej Gromadki” z rodzicami z Zabełcza, młodzież z parafii pw. Jana Pawła II w Nowym Sączu, młodzież z Zespołu Szkół w Świniarsku, z osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum, W ostatniej chwili w akcję włączyli się również

wolontariusze z Publicznego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego i Zespołu

Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. J.Tischnera w Starym Sączu.

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)