Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
01/01/2016 - 17:30

Region: Pożar domu w Stróżach

Dzisiaj (1 stycznia) w Stróżach (gmina Grybów) wybuchł pożar w jednym z domów jednorodzinnych. Budynek udało się, na szczęście, uratować.

Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu został zaalarmowany o pożarze przed południem.

Do akcji ratowniczej pojechali strażacy PSP z Nowego Sącza i ratownicy z jednostek OSP działających na terenie miasta i gminy Grybów.

nowy rok, pożar domu w stróżach

- Kiedy pierwsze zastępy strażaków dotarły na miejsce pożaru okazało się, że powstał on w okolicy pieca kuchennego i przeniósł się następnie na sąsiednie ściany – mówi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Jeszcze przed przyjazdem ratowników próbę gaszenia pożaru podjęli lokator oraz jego sąsiad.

Mężczyzna błyskawicznie pospieszył z pomocą. Obaj wynieśli też z budynku butlę z gazem propan – butan, która znajdowała się w pomieszczeniu, w którym zaczęło się palić. 

Strażacy musieli rozebrać część ściany budynku, aby dotrzeć do źródła ognia. Rozebrali też piec i cześć przylegającej do niego ściany, a także komin.

Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia w budynku były intensywnie wietrzone. Sprawdzono je również specjalnymi urządzeniami na obecność tlenku węgla.

Działania ratownicze trwały prawie dwie godziny.

(MACH)

Fot. i źródło: PSP w Nowym Sączu.

Region: Pożar domu w Stróżach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe