Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
03/08/2016 - 14:20

Recepta na 50 lat małżeństwa? Być zawsze razem i mówić: przepraszam oraz dziękuję [ZDJĘCIA/FILMY]

Jak pokonywać problemy i dożyć wspólnej starości? - Być zawsze razem - niemal zgodnie twierdzą pary małżeńskie z Nowego Sącza, które dziś otrzymały medale za 50 i 55 lat pożycia małżeńskiego.

Szmaragdowe Gody świętowali Państwo Ewa i Lesław Adamowiczowie oraz Wanda i Stanisław Krzystyniakowie. Złote Gody obchodzili: Halina i Franciszek Bogaczowie, Ludwika i Józef Karwalowie, Genowefa i Stanisław Koziarzowie, Maria i Józef Mirkowie, Krystyna i Józef Pancerzowie, Agnieszka i Roman Ruminowie, Genowefa i Franciszek Sobczakowie.

Dziś (03. 08.) w Ratuszu małżonkowie odbierali za pośrednictwem prezydenta Nowego Sącza medale przyznane im za wieloletnie pozycie małżeńskie przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Część par była na uroczystości w towarzystwie bliskich: dzieci, wnuków.

Byli też tacy, których dzieci wyjechały na stałe zagranicę, tam doczekały się własnych dzieci i nie miały możliwości stawienia się w tym szczególnym dniu w Nowym Sączu.

Sporo z par poznało się w pracy, jedna w wieku 14 lat jeszcze w szkole.

I choć różnymi słowami  małżonkowie zgodnie podkreślali, że najlepszą receptą na wspólne życie jest miłość, szacunek, bliskość nawet w najtrudniejszych sytuacjach oraz mówione na co dzień a nie tylko od wielkiego święta słowa: przepraszam i dziękuję.

ES [email protected] Fot.: Ewa Stachura/UM w NS Film: Krzysztof Stachura

Recepta na 50 lat małżeństwa? Być zawsze razem i mówić: przepraszam oraz dziękuję


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020