Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
10/03/2016 - 11:15

Radiowóz i znak „dla niepełnosprawnych” po raz trzeci. Policja wyjaśnia, kto złamał prawo

Doczekaliśmy się wyjaśnień od policji w sprawie radiowozu, który zaparkował przy Marcinowickiej 11 pod tabliczką oznaczającą miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Policja wyjaśnia czy policjanci złamali przepisy i czy znak stał zgodnie z prawem.

O tym, jak stał zaparkowany radiowóz poinformowali nas Czytelnicy. Po czym znak zniknął bo… stał nielegalnie. Po raz kolejny o komentarz poprosiliśmy policję. I dziś go otrzymaliśmy.

- Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi  czynności wyjaśniające w kierunku art. 92&1 kodeksu wykroczeń  tj. "Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego podlega karze grzywny albo karze nagany" - informuje rzecznik prasowy policji Justyna Basiaga . - W ramach prowadzonego postępowania sprawdzana jest także prawidłowość oznakowania miejsca parkingowego przeznaczonego dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Po zebraniu dokumentacji w tej sprawie będzie można ustosunkować się do kwestii prawidłowości oznakowania tego miejsca. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu nie zwracała się do żadnej instytucji o usunięcie tabliczki T-29 - dodaje policjantka. Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe