Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
08/10/2016 - 10:15

PWSZ Nowy Sącz: Gaudeamus igitur... Nowy rok akademicki zainaugurowany

Ponad 3,5 tys. studentów oficjalnie rozpoczęło rok akademicki 2016/2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Na pierwszy rok przyjęto 1160 osób. Uczelnia uruchomiła studia na trzynastu kierunkach licencjackich i czterech magisterskich.

To już dziewiętnasty rok działalności PWSZ w Nowym Sączu. Dotychczas uczelnia wykształciła ok. 15,5 tysiąca absolwentów. W tym roku, mimo niżu demograficznego, na pierwszy rok studiów licencjackich i inżynieryjnych I stopnia przyjęto 996 studentów, zaś na studia magisterskie – 210 studentów.

Dzisiejsza inauguracja rozpoczęła się od mszy św., którą celebrował biskup dr Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Później studenci, nauczyciele akademiccy, władze uczelni oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz parlamentarzyści udali się do Instytutu Kultury Fizycznej.

– Dokładnie 30 września ukończyliśmy 18 lat i zaczęliśmy dziewiętnasty rok działalności w pełni przygotowani do dalszych działań wspólnie z całym środowiskiem akademickim – zaznaczył prof. Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu.

Rektor odniósł się także do zapowiedzi ministra Jarosława Gowina, odnośnie poważnych zmian w szkolnictwie wyższym, oraz przybliżył zgromadzonym założenia projektu budowy Centrum Symulacji Medycznej.

Centralnym elementem inauguracji była immatrykulacja studentów pierwszego roku, którzy otrzymali od rektora Cygnara i prorektor Haliny Potok legitymacje.

Uroczystość inauguracyjna była dobrą okazją do wręczenia odznaczeń i medali zasłużonym nauczycielom oraz pucharów studentom i absolwentom odnoszącym sukcesy sportowe.

(JB), fot. JB

Inauguracja roku akademickiego PWSZ w Nowym Sączu, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)