Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
17/10/2016 - 17:40

Policyjny pościg, jak w filmie akcji. Co kryła żółta reklamówka?

Sceny, jak z dobrego filmu akcji rozegrały się w sobotę w Krynicy-Zdroju. Dziewiętnastolatek uciekał przed policjantami najpierw na skuterze, a potem, gdy stało się to niemożliwe - pieszo. Po zatrzymaniu młodego mężczyzny szybko okazało się, dlaczego tak...speszył się. W reklamówce, którą pospiesznie odrzucił od siebie znajdowało się około dziesięć gramów marihuany.

W sobotę, podczas patrolowania ulic uzdrowiska policjanci zwrócili uwagę na jadącego skuterem młodego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu wyraźnie przyspieszył.

Policjanci mieli do czynienia z wieloma podobnymi sytuacjami, więc postanowili sprawdzić, jaki jest powód pośpiechu młodego mężczyzny. Pomimo wyraźnych poleceń do zatrzymania, wydawanych przez funkcjonariuszy oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący skuterem nie reagował. 

- Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i ruszyli za nim w pościg – mówi mł. asp. Justyna Basiaga, rzeczniczka sądeckiej policji – Po przejechaniu kilkunastu metrów 19-latek porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. 

marihuana fot. KMP w Nowym Sączu

Jednak przecenił swoje możliwości. Po krótkiej ucieczce został zatrzymany przez  mundurowych.

W trakcie ucieczki 19-latek odrzucił od siebie żółtą reklamówkę. Nie bez powodu. Gdy mundurowi zaglądnęli do reklamówki okazało się, że znajdował się w niej susz roślinny. W ruch poszedł narkotester. Po przeprowadzaniu badania funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Na jaw wyszedł powód ucieczki.

Zobacz także: Rondo Solidarności: Po co te światła? Chyba nie na ozdobę

W reklamówce znajdowało się około 10 gramów marihuany.

Mundurowi przewieźli zatrzymanego do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia dziewiętnastolatek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat  pozbawienia wolności.

Opr. (MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)