Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
09/01/2017 - 18:55

Pogrzeb małżeństwa ze Świniarska w środę. Oto numer konta na darowizny dla osieroconych dzieci

Mieszkańcy Świniarska pożegnali w środę małżeństwo, które w dzień przed świętem Trzech Króli zginęło w tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 75 w Kurowie. 37-letni Robert i 38-letnia Małgorzata osierocili trójkę dzieci: 9-letniego Damiana oraz 5-letnie bliźnięta – Madzię i Mikołaja.

Przeczytaj: Dziękujemy za wsparcie - usłyszeliśmy w Paszynie

Na krajowej 75 doszło do niewyobrażalnej wręcz tragedii. Rodzice Madzi i jej braci nie przeżyli straszliwego wypadku. Ranną dziewczynkę zabrał do Krakowa śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dochodzi do siebie, jest pod stałą kontrolą lekarzy, bo cierpi na celiakię.

Zobacz także: Wypadek w Kurowie, tragedia w Świniarsku. Osierocili trójkę dzieci

- Powoli wraca do zdrowia - potwierdza w rozmowie z Sądeczanin.info pani Renata, ciocia dziewczynki.

Rodzina tragicznie zmarłych mieszkańców Świniarska roztoczyła opiekę nad osieroconymi dziećmi, którym w jednym momencie zawalił się cały świat. Bracia Madzi przebywają obecnie u krewnych, mieszkających w Paszynie.

- Staramy się o opiekę najpierw tymczasową, a potem stałą nad Damiankiem, Madzią i Mikołajem - mówi ciocia dziewczynki. – To jest dla nas najważniejsze. Od razu wystąpiliśmy z takim wnioskiem. Czekamy na decyzję sądu.

Dzieciom tak okrutnie doświadczonym przez los, jak dowiedzieliśmy się, chce pomóc wiele osób. Jak już pisaliśmy, z pomocą pospieszyły władze gminy Chełmiec.

W święto Trzech Króli w Zespole Szkół w Chełmcu podczas wystawianych Jasełek została zorganizowana spontanicznie zbiórka pieniędzy dla Damiana, który uczęszcza do szkoły podstawowej, działającej w ramach wspomnianego Zespołu Szkół, a przy okazji także dla jego rodzeństwa.

Zobacz także: Wypadek w Kurowie: Dotknięte tragedią dzieci nie zostaną bez pomocy. Zbieramy dla nich pieniądze.

- W najbliższą niedzielę w kościele w Świniarsku ma być też przeprowadzona zbiórka do puszki dla osieroconej trójki – dodaje Andrzej Witowski, kuzyn zmarłej mieszkanki Świniarska.

W środę odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłych Małgorzaty i Roberta. Msza święta żałobna rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Świniarsku, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłych na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Podrzeczu.