Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
03/10/2016 - 12:50

Pogoda: ulewa trwa cały dzień. Poziom rzek rośnie z godziny na godzinę

Zapowiedziane przez synoptyków wtorkowe opady deszczu są już groźne. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem poziomu wody w rzekach na Sądecczyzny.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje do godz. 20 we wtorek wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Pojawią się głównie w zachodniej połowie województwa - informują synoptycy.

Przeczytaj też: Pogoda dla Sądeczyzny. Tydzień z parasolem i ciepłą kurtką

Miejscami może spaść nawet od od 35 do 50 mm. Największe natężenie opadów ma wystąpić w nocy z poniedziałku na wtorek. Po południu deszcze będą stopniowo zanikać od północnego zachodu Małopolski.

Przeczytaj też Gwałtowna burza nad regionem. Samochód zatonął w rozlewisku pod wiaduktem na ul. Kolejowej

Meteorolodzy ostrzegają przed możliwym, gwałtownym wzrostem poziomu wody w rzekach

Od dziś do północy 5 października, w związku z prognozowanymi opadami deszczu, na rzekach na terenie województwa prognozowane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) do strefy stanów wysokich. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych - ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia synoptycy szacują na 75 procent, natomiast stopień zagrożenia oceniono na drugi, w skali trzystopniowej.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu przypomina, że w sytuacjach, kiedy będzie potrzebna pomoc, należy dzwonić pod  numer telefonu 18 414-16-21, a po godzinie15.30 pod  numery Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu: 018 448-69-10, 018 448-69-11.  

(ami) fot:archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe